Horizon Software AS
Score · regnskapsår 2023
17av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 931 av 1 002 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 886 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Horizon Software AS ligger 33 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 002 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −80,9 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 15,7 % (median 35,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −80,9 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | −94,0 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −22,0 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 15,7 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | 5,37 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 1,35 |
| Omsetningsvekst | – | 15,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,30 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 17 gjør Horizon Software AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 002 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Horizon Software AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Horizon Software AS hadde en driftsmargin på −80,9 % og en egenkapitalandel på 15,7 % i 2023, og er nr. 2 886 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 19 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,52 (median 1,35).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −94,0 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −80,9 % (median 4,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 9 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Horizon Software AS?
Driftsmarginen var −80,9 % i 2023, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −22,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Horizon Software AS?
Egenkapitalandelen var 15,7 % i 2023 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 5,37 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i Horizon Software AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,52 i 2023 (median 1,35). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Horizon Software AS i Informasjon og kommunikasjon?
Horizon Software AS er nr. 2 886 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 931 av 1 002.
Konsernstruktur · 2025
12 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Bluefront Capital II AS.
Bluefront Capital II AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Sjømat (3 selskaper), Informasjon og kommunikasjon (3 selskaper) 6 av 12 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 106 i alt. Flatanger 83, Oslo 12, Trondheim 11 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 5 selskaper: Horizon Software AS, Piscada Aqua AS, Bluefront IX Midco AS, Bluefront X Topco AS, Aqk Holding AS
- Endret 2024–2025
- 4 selskaper kom inn i konsernet: Piscada Aqua AS, Bluefront X Topco AS, Aqk Holding AS, Aqua Kompetanse AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Bluefront Capital II AS
-
Bluefront Vii Topco AS
-
Bluefront Vii Midco AS
- Horizon Software AS du er her
-
-
Org.nr. 933824535
- Org.nr. 933824659
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 950847441
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.290)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 8. februar 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 1,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Ranheimsvegen 9, 7044 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.horizonsoftware.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Bluefront Vii Midco AS (100 %)
Øverste eier: Bluefront Capital II AS
- Bluefront Vii Midco AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 5 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Bluefront Vii Midco AS
Utgått (selskaper): Horizon Software AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 17 | 44 | 35 | |
| Rang | 2 886 | 2 065 | 2 620 | |
| Driftsmargin | −80,9 % | −54,8 % | −132,5 % | |
| Totalrentabilitet | −22,0 % | −2,6 % | −51,2 % | |
| Egenkapitalandel | 15,7 % | 60,5 % | 42,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 1,39 | 1,62 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,3 % | 0,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,3 MNOK | 24,4 MNOK | 24,6 MNOK |
| Driftsresultat | −20,5 MNOK | −13,4 MNOK | −32,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −23,8 MNOK | −4,9 MNOK | −33,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 5,4 MNOK |
| Årsresultat | −23,8 MNOK | −4,9 MNOK | −38,9 MNOK |
| Finanskostnader | 3,4 MNOK | 2,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 92,7 MNOK | 87,5 MNOK | 63,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,1 MNOK | 14,6 MNOK | 18,2 MNOK |
| Egenkapital | 14,5 MNOK | 53,0 MNOK | 26,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,1 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 78,1 MNOK | 34,5 MNOK | 36,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 31,3 MNOK | 10,5 MNOK | 11,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5188275.
Videre
Lignende selskaper
- Enode AS indeks 17, nr. 2 876 · sammenlign
- Findable AS indeks 17, nr. 2 877 · sammenlign
- Darize Consulting AS indeks 17, nr. 2 884 · sammenlign
- Liflig AS indeks 16, nr. 2 895 · sammenlign
- Profundo AS indeks 16, nr. 2 896 · sammenlign