Lunds Matsenter AS
Score · regnskapsår 2025
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 519 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 686 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Lunds Matsenter AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,8 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 60,2 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 1,8 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 1,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 6,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 60,2 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,35 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 5,6 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,76 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Lunds Matsenter AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Lunds Matsenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Lunds Matsenter AS har score 59 for 2025, rang 7 686 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 76 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 60,2 % mot median 36,3 %. Konsistens: persentil 73 mot sammenlignbare.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 37 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,8 % mot median 3,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Lunds Matsenter AS hadde en driftsmargin på 1,8 % og en egenkapitalandel på 60,2 % i 2025, og er nr. 7 686 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 50 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lunds Matsenter AS?
Driftsmarginen var 1,8 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,0 %.
Hvor solid er Lunds Matsenter AS?
Egenkapitalandelen var 60,2 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,66 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Lunds Matsenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,35 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Lunds Matsenter AS i Handel?
Lunds Matsenter AS er nr. 7 686 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 519 av 7 414. Omsetningen endret seg 5,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 951190004
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 16 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. mars 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Øren 37, 4990 SØNDELED (RISØR)
- Kommune
- Risør rang 21–36 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 66 | 68 | 59 | |
| Rang | 5 464 | 4 036 | 7 686 | |
| Driftsmargin | 2,7 % | 3,5 % | 1,8 % | |
| Totalrentabilitet | 8,9 % | 15,0 % | 6,0 % | |
| Egenkapitalandel | 59,2 % | 63,2 % | 60,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,35 | 2,95 | 2,35 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,1 % | 5,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40,6 MNOK | 41,9 MNOK | 44,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 1,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 12,7 MNOK | 12,7 MNOK | 12,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,4 MNOK | 10,0 MNOK | 10,0 MNOK |
| Egenkapital | 7,5 MNOK | 8,0 MNOK | 7,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 7,4 MNOK | 7,9 MNOK | 7,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,2 MNOK | 4,7 MNOK | 4,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,6 MNOK | 3,4 MNOK | 4,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7093631.
Videre
Lignende selskaper
- Glamitec Norge AS indeks 59, nr. 7 679 · sammenlign
- Bogøy Dagligvarer AS indeks 59, nr. 7 680 · sammenlign
- Fotgrossisten AS indeks 59, nr. 7 683 · sammenlign
- Retro Nordre AS indeks 59, nr. 7 689 · sammenlign
- Viking Auto AS indeks 59, nr. 7 691 · sammenlign