Tor Erling Andersen AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 145 av 12 872 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 338 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tor Erling Andersen AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 865 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −25,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 47,4 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −25,7 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −27,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −32,9 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 47,4 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,11 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −79,8 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Tor Erling Andersen AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 872 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tor Erling Andersen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tor Erling Andersen AS har score 32 for 2025, rang 16 338 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 61 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 47,4 % mot median 32,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 0 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −79,8 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −25,7 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −27,5 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −25,7 % (median 3,5 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tor Erling Andersen AS hadde en driftsmargin på −25,7 % og en egenkapitalandel på 47,4 % i 2025, og er nr. 16 338 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 80 % og egenkapitalandelen steg fra 24,7 % til 47,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −27,5 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −25,7 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 0 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tor Erling Andersen AS?
Driftsmarginen var −25,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −32,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Tor Erling Andersen AS?
Egenkapitalandelen var 47,4 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,11 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Tor Erling Andersen AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,58 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Tor Erling Andersen AS i Bygg og anlegg?
Tor Erling Andersen AS er nr. 16 338 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 145 av 12 872. Omsetningen endret seg −79,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 951271004
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. januar 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Brunlanesveien 633, 3267 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. oktober 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.tea.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Tor Erling Andersen
- Styrets leder
- Tor Erling Andersen
- Varamedlem
- Inger Elisabeth Dolven Andersen
- Regnskapsfører
- Saga Regnskap og Rådgivning AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 22 | 32 | |
| Rang | 7 112 | 17 229 | 16 338 | |
| Driftsmargin | 3,7 % | −21,6 % | −25,7 % | |
| Totalrentabilitet | 5,4 % | −58,5 % | −32,9 % | |
| Egenkapitalandel | 45,8 % | 24,7 % | 47,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 1,03 | 1,58 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,9 % | −79,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,8 MNOK | 13,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | −2,9 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | −3,0 MNOK | −0,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | −3,0 MNOK | −0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,2 MNOK | 4,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,3 MNOK | 3,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | 4,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,1 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 5,0 MNOK | 3,7 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,8 MNOK | 3,7 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6957442.
Videre
Lignende selskaper
- Solbakken Blikk AS indeks 32, nr. 16 330 · sammenlign
- Bygdeborg Invest AS indeks 32, nr. 16 331 · sammenlign
- Handverkarane AS indeks 32, nr. 16 336 · sammenlign
- Reppe Byggtjenester AS indeks 32, nr. 16 337 · sammenlign
- Byggmester Dalseth AS indeks 32, nr. 16 340 · sammenlign