Bøler Synssenter AS

Org.nr. 952031953 · Oslo · Stiftet 1989 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2024

30av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 8 826 av 11 058 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 134 av 22 221 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Bøler Synssenter AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 051 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −38,8 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 26,5 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −38,8 % 2,3 % 3 %
Resultatmargin −38,3 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −54,8 % 5,5 % 4 %
Egenkapitalandel 26,5 % 34,8 % 42 %
Gjeldsgrad 2,78 1,23 29 %
Likviditetsgrad 1 1,12 1,76 26 %
Omsetningsvekst 127,5 % 2,8 % 93 %
Omsetning per ansatt0,47 MNOK0,74 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 30 gjør Bøler Synssenter AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 058 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bøler Synssenter AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Bøler Synssenter AS hadde en driftsmargin på −38,8 % og en egenkapitalandel på 26,5 % i 2024, og er nr. 18 134 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 127 % og driftsmarginen falt fra −28,0 % til −38,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,2 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,3 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,6 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −38,3 % (median 1,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −38,8 % (median 2,3 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 127,5 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 1,12 (median 1,76).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet4 vekt 30 %
Soliditet35 vekt 25 %
Likviditet26 vekt 15 %
Vekst93 vekt 15 %
Konsistens16 vekt 15 %

Varighet: 31 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bøler Synssenter AS?

Driftsmarginen var −38,8 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −54,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Bøler Synssenter AS?

Egenkapitalandelen var 26,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 2,78 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Bøler Synssenter AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Bøler Synssenter AS i Handel?

Bøler Synssenter AS er nr. 18 134 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 826 av 11 058. Omsetningen endret seg 127,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
952031953
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.740)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. juli 2026
Stiftet
15. mai 1989 37 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Bølerlia 4, 0691 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 26. oktober 2016
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks323027
Rang15 81918 13419 626
Driftsmargin−28,0 %−38,8 %−28,0 %
Totalrentabilitet−20,5 %−54,8 %−46,1 %
Egenkapitalandel33,8 %26,5 %40,3 %
Likviditetsgrad 13,201,121,36
Omsetningsvekst–127,5 %−16,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,4 MNOK3,3 MNOK2,7 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK−1,3 MNOK−0,8 MNOK
Resultat før skatt−0,4 MNOK−1,2 MNOK−0,7 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK−1,2 MNOK−0,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,8 MNOK2,3 MNOK1,6 MNOK
Omløpsmidler1,6 MNOK1,9 MNOK1,3 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Opptjent egenkapital−0,3 MNOK−1,5 MNOK−2,1 MNOK
Sum gjeld1,2 MNOK1,7 MNOK1,0 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK1,7 MNOK1,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5894919.

Lignende selskaper