Ems Teknikk AS
Score · regnskapsår 2025
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 415 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 546 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ems Teknikk AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,7 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 65,3 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 53 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 11,7 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 11,6 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 19,3 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 65,3 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,47 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −3,4 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 5,89 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Ems Teknikk AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ems Teknikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Ems Teknikk AS har score 72 for 2025, rang 2 546 av 22 952 i sektoren.
Soliditet er sterkest, med persentil 89 mot sammenlignbare og egenkapitalandel 65,3 % mot median 30,0 %. Likviditet er også høy, med persentil 84 og likviditetsgrad 1 på 2,47 mot median 1,39.
Vekst er svakest, med persentil 18 mot sammenlignbare. Omsetningsveksten er −3,4 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak den svake veksten, og er den varig?
- Hvordan har omsetningsveksten utviklet seg i tidligere år sammenlignet med 2025?
- Hvordan ser egenkapitalandelen og likviditetsgraden ut over tid?
AI-generert 2. nov.. Tallene er valgt av faste regler og kontrollert mot databasen. Teksten er ikke gjennomgått av en person. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ems Teknikk AS hadde en driftsmargin på 11,7 % og en egenkapitalandel på 65,3 % i 2025, og er nr. 2 546 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 16,4 % til 11,7 % og egenkapitalandelen steg fra 57,2 % til 65,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 21 MNOK og 50 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 48 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 50 MNOK |
| P/B | 1,0 | 21 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,7 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 65,3 % (median 30,0 %); Likviditetsgrad 1 2,47 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 18 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 78 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ems Teknikk AS?
Driftsmarginen var 11,7 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,3 %.
Hvor solid er Ems Teknikk AS?
Egenkapitalandelen var 65,3 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,53 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Ems Teknikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,47 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Ems Teknikk AS i Handel?
Ems Teknikk AS er nr. 2 546 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 415 av 3 711. Omsetningen endret seg −3,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 952704400
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 7. august 1989 37 år i drift
- Aksjekapital
- 0,99 MNOK
- Forretningsadresse
- Basbergveien 160, 3114 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Roger Fjell
- Styrets leder
- Jan Ola Peter Håkansson
- Styremedlem
- Steinar Koppang
- Varamedlem
- Finn Reidar Koppang
- Varamedlem
- Ida Cecilia Sudarmi Nilsson
- Revisor
- REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO AS
- Regnskapsfører
- Bdt Viken AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 79 | 72 | |
| Rang | 1 418 | 1 039 | 2 546 | |
| Driftsmargin | 14,0 % | 16,4 % | 11,7 % | |
| Totalrentabilitet | 21,0 % | 25,9 % | 19,3 % | |
| Egenkapitalandel | 55,9 % | 57,2 % | 65,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,88 | 1,99 | 2,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,8 % | −3,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 50,0 MNOK | 54,9 MNOK | 53,0 MNOK |
| Driftsresultat | 7,0 MNOK | 9,0 MNOK | 6,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,9 MNOK | 9,0 MNOK | 6,2 MNOK |
| Årsresultat | 5,4 MNOK | 7,0 MNOK | 4,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 33,6 MNOK | 35,3 MNOK | 32,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 27,9 MNOK | 30,2 MNOK | 27,9 MNOK |
| Egenkapital | 18,8 MNOK | 20,2 MNOK | 21,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 17,8 MNOK | 19,2 MNOK | 20,2 MNOK |
| Sum gjeld | 14,8 MNOK | 15,1 MNOK | 11,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 14,8 MNOK | 15,1 MNOK | 11,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6820164.
Videre
Lignende selskaper
- Lexow Låsservice AS indeks 72, nr. 2 522 · sammenlign
- Bokken AS indeks 72, nr. 2 529 · sammenlign
- T L Måkestad AS indeks 72, nr. 2 534 · sammenlign
- Ocean Products AS indeks 72, nr. 2 548 · sammenlign
- Blaser Group Norway AS indeks 72, nr. 2 552 · sammenlign