Armatec AS

Org.nr. 957541607 · Asker · Stiftet 1990 · 38 ansatte

Score · regnskapsår 2024

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 008 av 3 514 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 948 av 22 221 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Armatec AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 3 514 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,7 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 25,4 % (median 30,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter234 MNOK92 MNOK
Driftsmargin 6,7 % 2,9 % 78 %
Resultatmargin 6,9 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,1 % 11,8 % 64 %
Egenkapitalandel 25,4 % 30,2 % 41 %
Gjeldsgrad 2,94 2,23 40 %
Likviditetsgrad 1 1,27 1,40 40 %
Omsetningsvekst −12,5 % 5,1 % 10 %
Omsetning per ansatt6,15 MNOK4,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Armatec AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 514 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Armatec AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Armatec AS hadde en driftsmargin på 6,7 % og en egenkapitalandel på 25,4 % i 2024, og er nr. 12 948 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 12 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 26 MNOK og 127 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 12,7 MNOK 10,0 127 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 15,7 MNOK
minus netto gjeld −1,5 MNOK
8,0 127 MNOK
P/B Egenkapital: 25,7 MNOK 1,0 26 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet71 vekt 30 %
Soliditet41 vekt 25 %
Likviditet40 vekt 15 %
Vekst10 vekt 15 %
Konsistens46 vekt 15 %

Varighet: 50 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Armatec AS?

Driftsmarginen var 6,7 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,1 %.

Hvor solid er Armatec AS?

Egenkapitalandelen var 25,4 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 2,94 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Armatec AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2024 (median 1,40).

Hvordan står Armatec AS i Handel?

Armatec AS er nr. 12 948 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 008 av 3 514. Omsetningen endret seg −12,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
957541607
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.840)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
38 registrert 10. september 2026
Stiftet
24. mars 1990 36 år i drift
Aksjekapital
0,24 MNOK
Forretningsadresse
Solbråveien 61, 1383 ASKER
Kommune
Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks554652
Rang8 92912 94810 594
Driftsmargin4,9 %6,7 %5,0 %
Totalrentabilitet17,2 %16,1 %16,3 %
Egenkapitalandel27,9 %25,4 %31,1 %
Likviditetsgrad 11,301,271,38
Omsetningsvekst–−12,5 %−2,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter267,1 MNOK233,8 MNOK228,8 MNOK
Driftsresultat13,2 MNOK15,7 MNOK11,5 MNOK
Resultat før skatt14,1 MNOK16,2 MNOK10,5 MNOK
Årsresultat11,0 MNOK12,7 MNOK8,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK3,1 MNOK
Sum eiendeler82,3 MNOK101,2 MNOK82,7 MNOK
Omløpsmidler77,2 MNOK96,3 MNOK78,7 MNOK
Egenkapital23,0 MNOK25,7 MNOK25,7 MNOK
Opptjent egenkapital18,0 MNOK20,7 MNOK20,7 MNOK
Sum gjeld59,3 MNOK75,6 MNOK57,0 MNOK
Kortsiktig gjeld59,3 MNOK75,6 MNOK57,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6134197.

Lignende selskaper