Rovent AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 257 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 881 av 22 940 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Rovent AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,1 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 44,5 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 6,1 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 15,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 44,5 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,25 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 14,0 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 3,70 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Rovent AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Rovent AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Rovent AS har score 60 for 2025, rang 6 881 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 70 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,0 % mot median 5,7 %. Lønnsomhet: persentil 66 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,1 % mot median 3,4 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Rovent AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 44,5 % i 2025, og er nr. 6 881 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 52,5 % til 44,5 % og omsetningen økte med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 25 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 52 | vekt 15 % |
| Vekst | 70 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Rovent AS?
Driftsmarginen var 6,1 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,0 %.
Hvor solid er Rovent AS?
Egenkapitalandelen var 44,5 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,25 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Rovent AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,78 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Rovent AS i Handel?
Rovent AS er nr. 6 881 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 257 av 7 416. Omsetningen endret seg 14,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 958472536
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.830)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. april 2025
- Stiftet
- 4. juli 1990 36 år i drift
- Aksjekapital
- 1,57 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjertnesvegen 30, 2166 OPPAKER (NES)
- Kommune
- Nes rang 10–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: NB Rovent Invest AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- NB Rovent Invest AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: 30 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 3 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 54 | 60 | |
| Rang | 4 720 | 9 629 | 6 881 | |
| Driftsmargin | 8,2 % | 3,5 % | 6,1 % | |
| Totalrentabilitet | 21,3 % | 9,5 % | 15,0 % | |
| Egenkapitalandel | 50,2 % | 52,5 % | 44,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,97 | 2,07 | 1,78 | |
| Omsetningsvekst | – | −11,9 % | 14,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40,5 MNOK | 35,7 MNOK | 40,7 MNOK |
| Driftsresultat | 3,3 MNOK | 1,2 MNOK | 2,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,4 MNOK | 1,4 MNOK | 2,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 2,7 MNOK | 1,1 MNOK | 2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,2 MNOK | 14,6 MNOK | 17,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,8 MNOK | 14,4 MNOK | 17,0 MNOK |
| Egenkapital | 8,1 MNOK | 7,7 MNOK | 7,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,5 MNOK | 6,1 MNOK | 6,1 MNOK |
| Sum gjeld | 8,1 MNOK | 7,0 MNOK | 9,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,1 MNOK | 7,0 MNOK | 9,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6911870.
Videre
Lignende selskaper
- Premie-Ringen AS indeks 60, nr. 6 873 · sammenlign
- Dropsen AS indeks 60, nr. 6 874 · sammenlign
- Epall Norge AS indeks 60, nr. 6 875 · sammenlign
- Strandvik Butikkdrift AS indeks 60, nr. 6 879 · sammenlign
- Zr-Barakat AS indeks 60, nr. 6 882 · sammenlign