Mustad Bygg AS
Score · regnskapsår 2024
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 428 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 507 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 28 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Mustad Bygg AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,1 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 17,7 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 55 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 5,3 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 17,7 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,64 | 2,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 3,5 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,63 MNOK | 2,48 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Mustad Bygg AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Mustad Bygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Mustad Bygg AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 17,7 % i 2024, og er nr. 15 507 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −5,3 % til 2,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 28 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 47 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Varighet: 24 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mustad Bygg AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,3 %.
Hvor solid er Mustad Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 17,7 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 4,64 (median 2,28).
Hvordan er likviditeten i Mustad Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,36 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Mustad Bygg AS i Bygg og anlegg?
Mustad Bygg AS er nr. 15 507 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 428 av 1 723. Omsetningen endret seg 3,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 958816634
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 34 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 15. oktober 1990 36 år i drift
- Aksjekapital
- 0,42 MNOK
- Forretningsadresse
- Clarks gate 5, 3970 LANGESUND (BAMBLE)
- Kommune
- Bamble rang 21–34 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 17 | 32 | 37 | |
| Rang | 16 371 | 15 507 | 15 027 | |
| Driftsmargin | −5,3 % | 2,1 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | −10,0 % | 5,3 % | 7,4 % | |
| Egenkapitalandel | 16,6 % | 17,7 % | 17,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,36 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,5 % | 26,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 53,6 MNOK | 55,4 MNOK | 70,1 MNOK |
| Driftsresultat | −2,9 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,3 MNOK | 0,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Årsresultat | −2,6 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 28,5 MNOK | 23,1 MNOK | 20,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 27,3 MNOK | 21,8 MNOK | 19,9 MNOK |
| Egenkapital | 4,7 MNOK | 4,1 MNOK | 3,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 23,8 MNOK | 19,0 MNOK | 17,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 21,2 MNOK | 16,1 MNOK | 16,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6013357.
Videre
Lignende selskaper
- Brødrene Selvik AS indeks 32, nr. 15 487 · sammenlign
- Fosenhus AS indeks 32, nr. 15 505 · sammenlign
- Isachsen Transportservice AS indeks 32, nr. 15 506 · sammenlign
- BLIKRA & Søderblom AS indeks 31, nr. 15 515 · sammenlign
- Nordvest Miljø AS indeks 31, nr. 15 526 · sammenlign