Triple-S AS
Score · regnskapsår 2025
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 395 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 721 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Triple-S AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,3 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 23,9 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 118 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 11,3 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 11,8 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 23,3 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,19 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −18,8 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 5,11 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Triple-S AS det bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Triple-S AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Triple-S AS har score 43 for 2025, rang 14 721 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 11,3 % mot median 3,0 %.
Svakest: Likviditet: persentil 2 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,67 mot median 1,39. Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −18,8 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,67 (median 1,39).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Triple-S AS hadde en driftsmargin på 11,3 % og en egenkapitalandel på 23,9 % i 2025, og er nr. 14 721 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 19 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 109 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 109 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 109 MNOK |
| P/B | 1,0 | 17 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,67 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 37 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Triple-S AS?
Driftsmarginen var 11,3 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,3 %.
Hvor solid er Triple-S AS?
Egenkapitalandelen var 23,9 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 3,19 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Triple-S AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,67 i 2025 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Triple-S AS i Handel?
Triple-S AS er nr. 14 721 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 395 av 3 711. Omsetningen endret seg −18,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 958971184
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 23 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 2. november 1990 36 år i drift
- Aksjekapital
- 2,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Kristoffer Robins vei 13, 0978 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300GIHSMZYF2SPN28 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 61 | 43 | |
| Rang | 9 263 | 6 516 | 14 721 | |
| Driftsmargin | 9,6 % | 12,1 % | 11,3 % | |
| Totalrentabilitet | 35,8 % | 36,2 % | 23,3 % | |
| Egenkapitalandel | 25,0 % | 22,1 % | 23,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,24 | 0,67 | |
| Omsetningsvekst | – | 44,8 % | −18,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 100,1 MNOK | 144,9 MNOK | 117,6 MNOK |
| Driftsresultat | 9,6 MNOK | 17,5 MNOK | 13,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 10,1 MNOK | 18,7 MNOK | 13,9 MNOK |
| Årsresultat | 7,9 MNOK | 14,6 MNOK | 10,9 MNOK |
| Finanskostnader | 2,5 MNOK | 2,9 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 35,4 MNOK | 59,7 MNOK | 69,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 33,3 MNOK | 57,7 MNOK | 34,5 MNOK |
| Egenkapital | 8,8 MNOK | 13,2 MNOK | 16,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 6,1 MNOK | 9,4 MNOK |
| Sum gjeld | 26,5 MNOK | 46,5 MNOK | 52,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 26,5 MNOK | 46,5 MNOK | 51,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6334785.
Videre
Lignende selskaper
- Hmv Maskin AS indeks 43, nr. 14 703 · sammenlign
- P A Bachke AS indeks 43, nr. 14 724 · sammenlign
- Skoinvest Alp AS indeks 43, nr. 14 734 · sammenlign
- Kokkeløren AS indeks 43, nr. 14 739 · sammenlign
- Jan Lysne AS indeks 43, nr. 14 741 · sammenlign