Strandberg Stein AS
Score · regnskapsår 2025
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 698 av 1 565 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 851 av 4 248 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Strandberg Stein AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 565 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,6 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 37,7 % (median 41,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 5,6 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 10,5 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandel | 37,7 % | 41,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,65 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,94 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,33 MNOK | 1,63 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Strandberg Stein AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 565 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Strandberg Stein AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Strandberg Stein AS har score 54 for 2025, rang 1 851 av 4 248 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 67 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Strandberg Stein AS med 0,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Strandberg Stein AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 10 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5,0 % | 4,3 % | +2,4 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | +2,7 prosentpoeng |
| 2025 | 5,6 % | 4,4 % | +0,6 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Strandberg Stein AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Strandberg Stein AS økte 0,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 5,0 % | 5,6 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Strandberg Stein AS økte 0,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 5,0 % | 5,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Strandberg Stein AS økte 0,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 5,0 % | 5,6 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Strandberg Stein AS økte 0,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 5,0 % | 5,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Strandberg Stein AS økte 0,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 5,0 % | 5,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Strandberg Stein AS hadde en driftsmargin på 5,6 % og en egenkapitalandel på 37,7 % i 2025, og er nr. 1 851 av 4 248 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 32,5 % til 37,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 10 MNOK |
| P/B | 3,0 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 44 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Strandberg Stein AS?
Driftsmarginen var 5,6 % i 2025, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,5 %.
Hvor solid er Strandberg Stein AS?
Egenkapitalandelen var 37,7 % i 2025 (median 41,2 %). Gjeldsgraden var 1,65 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Strandberg Stein AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,94 i 2025 (median 1,72).
Hvordan står Strandberg Stein AS i Industri?
Strandberg Stein AS er nr. 1 851 av 4 248 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 698 av 1 565. Omsetningen endret seg 4,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 960197631
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (23.700)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. februar 1991 35 år i drift
- Aksjekapital
- 1,69 MNOK
- Forretningsadresse
- Berganåsen 52, 3280 TJODALYNG (LARVIK)
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Klepaker Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Klepaker Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 43 | 54 | |
| Rang | 2 969 | 2 741 | 1 851 | |
| Driftsmargin | 2,5 % | 5,0 % | 5,6 % | |
| Totalrentabilitet | 4,6 % | 9,2 % | 10,5 % | |
| Egenkapitalandel | 32,5 % | 32,5 % | 37,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,30 | 1,30 | 1,94 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,7 % | 4,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,4 MNOK | 24,5 MNOK | 25,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,6 MNOK | 13,4 MNOK | 13,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,0 MNOK | 11,7 MNOK | 12,1 MNOK |
| Egenkapital | 4,4 MNOK | 4,3 MNOK | 5,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,7 MNOK | 2,6 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum gjeld | 9,2 MNOK | 9,0 MNOK | 8,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,2 MNOK | 9,0 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7236826.
Videre
Lignende selskaper
- Naturbakst AS indeks 54, nr. 1 845 · sammenlign
- AS KOBERG indeks 54, nr. 1 846 · sammenlign
- AS HELLE FABRIKKER indeks 54, nr. 1 848 · sammenlign
- Øyangen AS indeks 53, nr. 1 856 · sammenlign
- Helgeland Båtservice AS indeks 53, nr. 1 859 · sammenlign