Ticket Feriereiser AS
Score · regnskapsår 2025
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 79 av 437 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 431 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ticket Feriereiser AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 437 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 38,3 % (median 20,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 272 MNOK | 117 MNOK |
| Driftsmargin | 6,8 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 8,9 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 11,1 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 38,3 % | 20,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,61 | 3,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,57 | 1,14 |
| Omsetningsvekst | 6,6 % | 7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 4,38 MNOK | 1,63 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Ticket Feriereiser AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (437 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ticket Feriereiser AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Ticket Feriereiser AS har score 66 for 2025, rang 431 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,57 mot median 1,14. Konsistens: persentil 75 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ticket Feriereiser AS hadde en driftsmargin på 6,8 % og en egenkapitalandel på 38,3 % i 2025, og er nr. 431 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 83 MNOK og 199 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 188 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 199 MNOK |
| P/B | 1,0 | 83 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ticket Feriereiser AS?
Driftsmarginen var 6,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,1 %.
Hvor solid er Ticket Feriereiser AS?
Egenkapitalandelen var 38,3 % i 2025 (median 20,9 %). Gjeldsgraden var 1,61 (median 3,53).
Hvordan er likviditeten i Ticket Feriereiser AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,57 i 2025 (median 1,14).
Hvordan står Ticket Feriereiser AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Ticket Feriereiser AS er nr. 431 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 79 av 437. Omsetningen endret seg 6,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 961563194
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (79.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 62 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 1. juni 1991 35 år i drift
- Aksjekapital
- 10,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Fredrik Selmers vei 6, 0663 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ticket.no
- LEI
- 549300KD3L0SINX33Y89 fornyes 4. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ticket Leisure Travel Group AB (Sverige)
- Øverste morselskap
- Braganza I AB (Sverige)
Utenlandsk eid ifølge GLEIF.
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 66 | 66 | |
| Rang | 878 | 428 | 431 | |
| Driftsmargin | 6,8 % | 8,1 % | 6,8 % | |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 14,0 % | 11,1 % | |
| Egenkapitalandel | 26,9 % | 38,2 % | 38,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,55 | 1,57 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,3 % | 6,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 249,3 MNOK | 255,0 MNOK | 271,9 MNOK |
| Driftsresultat | 16,9 MNOK | 20,7 MNOK | 18,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 19,9 MNOK | 27,6 MNOK | 24,2 MNOK |
| Årsresultat | 15,5 MNOK | 21,5 MNOK | 18,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 200,0 MNOK | 197,2 MNOK | 217,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 192,1 MNOK | 189,5 MNOK | 210,1 MNOK |
| Egenkapital | 53,7 MNOK | 75,3 MNOK | 83,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 13,0 MNOK | 34,5 MNOK | 42,4 MNOK |
| Sum gjeld | 146,2 MNOK | 121,9 MNOK | 134,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 146,2 MNOK | 121,9 MNOK | 134,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6492591.
Videre
Lignende selskaper
- Avarn Security Service AS indeks 66, nr. 417 · sammenlign
- Riktig Renhold AS indeks 66, nr. 424 · sammenlign
- Nokas Verdihåndtering AS indeks 66, nr. 428 · sammenlign
- Kulturoperatørene AS indeks 66, nr. 438 · sammenlign
- Ashtead Technology AS indeks 66, nr. 448 · sammenlign