Volotech AS
Score · regnskapsår 2023
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 376 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 774 av 21 088 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Volotech AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 6,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 30,2 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 6,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 4,7 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 30,2 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,31 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,10 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Volotech AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Volotech AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 30,2 % i 2023, og er nr. 10 774 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 58 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Volotech AS?
Driftsmarginen var 6,1 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,5 %.
Hvor solid er Volotech AS?
Egenkapitalandelen var 30,2 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 2,31 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Volotech AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,10 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Volotech AS i Handel?
Volotech AS er nr. 10 774 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 376 av 10 548.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 963749031
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.490)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. februar 1992 34 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandbakken 1, 4072 RANDABERG
- Kommune
- Randaberg rang 11 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. november 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Torstein Magnus Landaas
- Styrets leder
- Christian Alexander Landaas
- Styremedlem
- Torstein Magnus Landaas
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 49 | – | – | |
| Rang | 10 774 | – | – | |
| Driftsmargin | 6,1 % | −61,4 % | −618 454,2 % | |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | −1,1 % | −13,8 % | |
| Egenkapitalandel | 30,2 % | 32,8 % | 20,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,10 | 5,48 | 2,35 | |
| Omsetningsvekst | – | −93,4 % | −99,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,3 MNOK | 3,9 MNOK | 2,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,9 MNOK | 3,8 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 2,6 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5375555.
Videre
Lignende selskaper
- Kjell Gundersen Sveiseservice AS indeks 49, nr. 10 771 · sammenlign
- På Kornet AS indeks 49, nr. 10 772 · sammenlign
- International Matsenter AS indeks 49, nr. 10 773 · sammenlign
- Vidar Ottesen AS indeks 49, nr. 10 776 · sammenlign
- Feeder International AS indeks 49, nr. 10 777 · sammenlign