Lågen Potetpakkeri AS
Score · regnskapsår 2024
18av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 45 av 48 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 363 av 392 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Lågen Potetpakkeri AS ligger 34 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 52 blant 48 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin −3,6 % (median 6,6 %) og egenkapitalandel 37,1 % (median 43,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 124 MNOK | 87 MNOK |
| Driftsmargin | −3,6 % | 6,6 % |
| Resultatmargin | −3,3 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | −11,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 37,1 % | 43,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,70 | 1,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | −14,9 % | 10,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,66 MNOK | 1,81 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 18 gjør Lågen Potetpakkeri AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (48 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Lågen Potetpakkeri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Lågen Potetpakkeri AS hadde en driftsmargin på −3,6 % og en egenkapitalandel på 37,1 % i 2024, og er nr. 363 av 392 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 1,8 % til −3,6 %.
Lågen Potetpakkeri AS klarte seg omtrent som sektoren i 2023, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,3 % (median 5,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,6 % (median 6,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 1,8 % i 2023 (sektorens median 5,8 %), og egenkapitalandelen 43,5 %. I de andre årene var driftsmarginen −3,0 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2023, med median driftsmargin 5,8 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 18 | vekt 15 % |
Varighet: 32 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lågen Potetpakkeri AS?
Driftsmarginen var −3,6 % i 2024, mot en median på 6,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Lågen Potetpakkeri AS?
Egenkapitalandelen var 37,1 % i 2024 (median 43,7 %). Gjeldsgraden var 1,70 (median 1,29).
Hvordan er likviditeten i Lågen Potetpakkeri AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,34 i 2024 (median 1,53).
Hvordan står Lågen Potetpakkeri AS i Jordbruk og skogbruk?
Lågen Potetpakkeri AS er nr. 363 av 392 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 45 av 48. Omsetningen endret seg −14,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 963981317
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (01.630)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 34 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 10. april 1992 34 år i drift
- Aksjekapital
- 6,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Berganmoen, 3277 STEINSHOLT (LARVIK)
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 18 | 22 | |
| Rang | 219 | 363 | 371 | |
| Driftsmargin | 1,8 % | −3,6 % | −2,5 % | |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | −11,4 % | −11,6 % | |
| Egenkapitalandel | 43,5 % | 37,1 % | 30,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 1,34 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,9 % | 7,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 146,1 MNOK | 124,3 MNOK | 133,2 MNOK |
| Driftsresultat | 2,7 MNOK | −4,4 MNOK | −3,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,1 MNOK | −4,1 MNOK | −3,2 MNOK |
| Årsresultat | 2,4 MNOK | −3,2 MNOK | −4,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 37,2 MNOK | 35,2 MNOK | 27,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 31,4 MNOK | 29,6 MNOK | 23,5 MNOK |
| Egenkapital | 16,2 MNOK | 13,0 MNOK | 8,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,7 MNOK | 5,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 21,0 MNOK | 22,1 MNOK | 19,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 21,0 MNOK | 22,1 MNOK | 19,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5907829.
Videre
Lignende selskaper
- J Karlsen Gartneri AS indeks 26, nr. 335 · sammenlign
- Grønt Veksthus AS indeks 26, nr. 337 · sammenlign
- Lauvsnes Gartneri AS indeks 26, nr. 339 · sammenlign
- Hodne Gartneri AS indeks 24, nr. 346 · sammenlign
- Huseby Gård AS indeks 18, nr. 365 · sammenlign