Glen Dimplex Nordic AS

Org.nr. 964169969 · Lillestrøm · Stiftet 1992 · 24 ansatte

Score · regnskapsår 2023

62av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 037 av 3 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 717 av 21 088 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Glen Dimplex Nordic AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 3 281 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,2 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 69,6 % (median 29,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter126 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 0,2 % 2,9 % 16 %
Resultatmargin −0,8 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 9,7 % 11,6 % 43 %
Egenkapitalandel 69,6 % 29,5 % 93 %
Gjeldsgrad 0,44 2,32 93 %
Likviditetsgrad 1 3,17 1,39 92 %
Omsetningsvekst – 5,2 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt5,25 MNOK4,75 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 62 gjør Glen Dimplex Nordic AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 281 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Glen Dimplex Nordic AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Glen Dimplex Nordic AS hadde en driftsmargin på 0,2 % og en egenkapitalandel på 69,6 % i 2023, og er nr. 6 717 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 28 MNOK og 64 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −26,3 MNOK
8,0 28 MNOK
P/B Egenkapital: 63,6 MNOK 1,0 64 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,8 % (median 2,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,2 % (median 2,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 35,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet29 vekt 30 %
Soliditet93 vekt 25 %
Likviditet92 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens44 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Glen Dimplex Nordic AS?

Driftsmarginen var 0,2 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Glen Dimplex Nordic AS?

Egenkapitalandelen var 69,6 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 0,44 (median 2,32).

Hvordan er likviditeten i Glen Dimplex Nordic AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,17 i 2023 (median 1,39).

Hvordan står Glen Dimplex Nordic AS i Handel?

Glen Dimplex Nordic AS er nr. 6 717 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 037 av 3 281.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
964169969
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (46.430)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
24 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
18. mai 1992 34 år i drift
Aksjekapital
34,89 MNOK
Forretningsadresse
Sørumsgata 11A, 2000 LILLESTRØM
Kommune
Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
213800VZPDJ6YGELIL87 fornyes 14. mai 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks625962
Rang6 7177 4396 066
Driftsmargin0,2 %4,4 %11,5 %
Totalrentabilitet9,7 %6,7 %12,4 %
Egenkapitalandel69,6 %58,1 %66,0 %
Likviditetsgrad 13,172,322,94
Omsetningsvekst–6,5 %−13,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter126,1 MNOK134,3 MNOK116,1 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK5,9 MNOK13,3 MNOK
Resultat før skatt−1,0 MNOK1,1 MNOK9,7 MNOK
Årsresultat−1,0 MNOK−0,2 MNOK7,5 MNOK
Finanskostnader9,8 MNOK6,2 MNOK3,6 MNOK
Sum eiendeler91,3 MNOK109,1 MNOK107,5 MNOK
Omløpsmidler87,9 MNOK105,9 MNOK106,3 MNOK
Egenkapital63,6 MNOK63,4 MNOK70,9 MNOK
Opptjent egenkapital16,1 MNOK15,9 MNOK23,4 MNOK
Sum gjeld27,7 MNOK45,7 MNOK36,6 MNOK
Kortsiktig gjeld27,7 MNOK45,7 MNOK36,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5077095.

Lignende selskaper