Hadsel Maskin AS

Org.nr. 964564027 · Hadsel · Stiftet 1992 · 35 ansatte

Score · regnskapsår 2025

36av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 28 av 33 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 92 av 118 · Bergverk og utvinning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Hadsel Maskin AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 33 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,3 % (median 6,3 %) og egenkapitalandel 14,3 % (median 38,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter82 MNOK129 MNOK
Driftsmargin 2,3 % 6,3 % 28 %
Resultatmargin 0,5 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 3,7 % 8,6 % 23 %
Egenkapitalandel 14,3 % 38,2 % 12 %
Gjeldsgrad 6,00 1,53 10 %
Likviditetsgrad 1 1,16 1,60 31 %
Omsetningsvekst 68,0 % 8,7 % 91 %
Omsetning per ansatt2,35 MNOK3,62 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 36 gjør Hadsel Maskin AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (33 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Hadsel Maskin AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Hadsel Maskin AS har score 36 for 2025, rang 92 av 118 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 68,0 % mot median 8,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 14,3 % mot median 38,2 %. Lønnsomhet: persentil 26 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,3 % mot median 6,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Hadsel Maskin AS hadde en driftsmargin på 2,3 % og en egenkapitalandel på 14,3 % i 2025, og er nr. 92 av 118 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 68 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 7 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,3 MNOK 10,0 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,9 MNOK
minus netto gjeld 23,4 MNOK
8,0 gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 7,2 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 68,0 % (median 8,7 %); Likviditetsgrad 1 1,16 (median 1,60).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet26 vekt 30 %
Soliditet11 vekt 25 %
Likviditet31 vekt 15 %
Vekst91 vekt 15 %
Konsistens45 vekt 15 %

Varighet: 27 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Hadsel Maskin AS?

Driftsmarginen var 2,3 % i 2025, mot en median på 6,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,7 %.

Hvor solid er Hadsel Maskin AS?

Egenkapitalandelen var 14,3 % i 2025 (median 38,2 %). Gjeldsgraden var 6,00 (median 1,53).

Hvordan er likviditeten i Hadsel Maskin AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2025 (median 1,60).

Hvordan står Hadsel Maskin AS i Bergverk og utvinning?

Hadsel Maskin AS er nr. 92 av 118 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 28 av 33. Omsetningen endret seg 68,0 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
964564027
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Bergverk og utvinning (08.120)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
35 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
3. juli 1992 34 år i drift
Aksjekapital
2,50 MNOK
Forretningsadresse
Richard Withs gate 23, 8450 STOKMARKNES (HADSEL)
Kommune
Hadsel rang 2–9 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.hadselmaskin.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks291836
Rang9411092
Driftsmargin3,7 %0,7 %2,3 %
Totalrentabilitet9,1 %1,0 %3,7 %
Egenkapitalandel10,2 %12,4 %14,3 %
Likviditetsgrad 11,171,061,16
Omsetningsvekst–−45,0 %68,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter88,9 MNOK49,0 MNOK82,3 MNOK
Driftsresultat3,3 MNOK0,3 MNOK1,9 MNOK
Resultat før skatt3,5 MNOK0,0 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat2,7 MNOK0,0 MNOK0,3 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,4 MNOK1,5 MNOK
Sum eiendeler43,6 MNOK38,9 MNOK50,5 MNOK
Omløpsmidler37,2 MNOK30,5 MNOK21,3 MNOK
Egenkapital4,5 MNOK4,8 MNOK7,2 MNOK
Opptjent egenkapital––0,2 MNOK
Sum gjeld39,1 MNOK34,1 MNOK43,3 MNOK
Kortsiktig gjeld31,9 MNOK28,7 MNOK18,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7100277.