Olas Bil Eiendom AS
Score · regnskapsår 2024
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 472 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 931 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Olas Bil Eiendom AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 38,0 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 84,5 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 38,0 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 136,8 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 15,5 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 84,5 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,96 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −16,8 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Olas Bil Eiendom AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Olas Bil Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Olas Bil Eiendom AS hadde en driftsmargin på 38,0 % og en egenkapitalandel på 84,5 % i 2024, og er nr. 2 931 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 45,9 % til 38,0 % og omsetningen falt med 17 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 20 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 12 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 84 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 55 | vekt 15 % |
| Vekst | 16 | vekt 15 % |
| Konsistens | 82 | vekt 15 % |
Varighet: 77 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Olas Bil Eiendom AS?
Driftsmarginen var 38,0 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,5 %.
Hvor solid er Olas Bil Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 84,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,18 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Olas Bil Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,96 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Olas Bil Eiendom AS i Handel?
Olas Bil Eiendom AS er nr. 2 931 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 472 av 11 065. Omsetningen endret seg −16,8 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 965008853
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (47.820)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. oktober 1992 34 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Røkleivvegen, 4262 AVALDSNES (KARMØY)
- Kommune
- Karmøy rang 2–7 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 71 | 77 | |
| Rang | 1 442 | 2 931 | 1 336 | |
| Driftsmargin | 45,9 % | 38,0 % | 41,5 % | |
| Totalrentabilitet | 29,0 % | 15,5 % | 20,7 % | |
| Egenkapitalandel | 77,7 % | 84,5 % | 80,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,96 | 1,51 | |
| Omsetningsvekst | – | −16,8 % | 18,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 1,6 MNOK | 1,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,4 MNOK | 2,2 MNOK | 3,3 MNOK |
| Årsresultat | 4,2 MNOK | 2,0 MNOK | 3,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | – |
| Sum eiendeler | 15,1 MNOK | 13,9 MNOK | 16,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,5 MNOK | 4,2 MNOK | 4,7 MNOK |
| Egenkapital | 11,7 MNOK | 11,7 MNOK | 12,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,5 MNOK | 11,5 MNOK | 12,6 MNOK |
| Sum gjeld | 3,4 MNOK | 2,1 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,4 MNOK | 2,1 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5453999.
Videre
Lignende selskaper
- Asia Butikk AS indeks 71, nr. 2 926 · sammenlign
- Gassmann1 AS indeks 71, nr. 2 930 · sammenlign
- Zant AS indeks 71, nr. 2 934 · sammenlign
- Swimeye AS indeks 71, nr. 2 935 · sammenlign
- KOMMA, AS indeks 71, nr. 2 938 · sammenlign