Norgescatering AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
8av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 1 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 328 av 1 342 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 191 av 5 265 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og robusthet 1 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Norgescatering AS ligger 43 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 342 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −26,0 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel −80,1 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 62 MNOK | 115 MNOK |
| Driftsmargin | −26,0 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −26,9 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | −128,2 % | 10,5 % |
| Egenkapitalandel | −80,1 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,25 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 7,5 % | 7,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,07 MNOK | 2,95 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 8 gjør Norgescatering AS det bedre enn 1 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 342 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Norgescatering AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Norgescatering AS har score 8 for 2025, rang 5 191 av 5 265 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 27 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 7,5 % mot median 7,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −80,1 % mot median 39,3 %. Likviditet: persentil 0 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,25 mot median 1,55.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −80,1 % (median 39,3 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,25 (median 1,55).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −26,9 % (median 4,8 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Norgescatering AS med 20,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 20,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Norgescatering AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −5,4 % | 5,4 % | −6,4 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −6,5 prosentpoeng |
| 2025 | −26,0 % | 4,9 % | −20,7 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −20,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Norgescatering AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Norgescatering AS falt 20,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | −5,4 % | −26,0 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Norgescatering AS falt 20,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | −5,4 % | −26,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Norgescatering AS falt 20,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | −5,4 % | −26,0 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Norgescatering AS falt 20,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | −5,4 % | −26,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Norgescatering AS falt 20,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,0 % | −5,4 % | −26,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Norgescatering AS hadde en driftsmargin på −26,0 % og en egenkapitalandel på −80,1 % i 2025, og er nr. 5 191 av 5 265 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 35,8 % til −80,1 % og driftsmarginen falt fra −5,4 % til −26,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,5 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | ikke meningsfull |
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (10): Food Processing.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −80,1 % (median 39,3 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,25 (median 1,55).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −26,9 % (median 4,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −26,0 % (median 4,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 20 % |
| Likviditet | 0 | vekt 5 % |
| Vekst | 27 | vekt 25 % |
| Konsistens | 5 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 18 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norgescatering AS?
Driftsmarginen var −26,0 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −128,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Norgescatering AS?
Egenkapitalandelen var −80,1 % i 2025 (median 39,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Norgescatering AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,25 i 2025 (median 1,55). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Norgescatering AS i Industri?
Norgescatering AS er nr. 5 191 av 5 265 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 328 av 1 342. Omsetningen endret seg 7,5 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Nordic Convenience Group AS.
Nordic Convenience Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Industri (2 selskaper), Handel (1 selskap), Overnatting og servering (1 selskap) 4 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 94 i alt. Lier 66, Lillestrøm 18, Oslo 10 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 2 selskaper: Norgescatering AS, Palett Food AS
- Underskudd
- 4 selskaper: Norgescatering AS, Waldemars AS, Nordic Convenience Group AS, Palett Food AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap kom inn i konsernet: Palett Food AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Nordic Convenience Group AS
- Norgescatering AS du er her
- Waldemars AS
- Palett Food AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 965759670
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (10.850)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 58 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. januar 1993 33 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Dølasletta 3, 3408 TRANBY (LIER)
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- norgescatering.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Nordic Convenience Group AS (100 %)
Øverste eier: Nordic Convenience Group AS
Eieren: flertallseieren Nordic Convenience Group AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Nordic Convenience Group AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Nordic Convenience Group AS
Utgått (selskaper): Mejlhus Drift AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 25 | 20 | 8 | |
| Rang | 4 232 | 4 797 | 5 191 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | −5,4 % | −26,0 % | |
| Totalrentabilitet | 5,6 % | −25,6 % | −128,2 % | |
| Egenkapitalandel | 19,7 % | 35,8 % | −80,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 0,76 | 0,25 | |
| Omsetningsvekst | – | −13,3 % | 7,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 66,7 MNOK | 57,8 MNOK | 62,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | −3,1 MNOK | −16,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | −3,2 MNOK | −16,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | −3,2 MNOK | −16,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,3 MNOK | 12,1 MNOK | 12,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,7 MNOK | 5,9 MNOK | 5,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,4 MNOK | 4,3 MNOK | −10,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | 4,2 MNOK | −10,2 MNOK |
| Sum gjeld | 9,9 MNOK | 7,8 MNOK | 22,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,3 MNOK | 7,7 MNOK | 20,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7142011.
Videre
Lignende selskaper
- Mento Service AS indeks 8, nr. 5 190 · sammenlign
- Hofseth Biocare ASA indeks 7, nr. 5 194 · sammenlign
- Curida AS indeks 7, nr. 5 195 · sammenlign
- Miljøbriketter AS indeks 7, nr. 5 198 · sammenlign
- Passer Products AS indeks 7, nr. 5 200 · sammenlign