Depend Norge AS
Score · regnskapsår 2024
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 459 av 3 519 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 853 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Depend Norge AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 519 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,6 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 77,7 % (median 30,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 51 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | 4,6 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 10,6 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 77,7 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,26 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −3,0 % | 5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,93 MNOK | 4,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Depend Norge AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 519 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Depend Norge AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Depend Norge AS hadde en driftsmargin på 4,6 % og en egenkapitalandel på 77,7 % i 2024, og er nr. 2 853 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 24,7 % til 4,6 % og egenkapitalandelen steg fra 60,1 % til 77,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 26 MNOK |
| P/B | 1,0 | 17 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 56 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 25 | vekt 15 % |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Varighet: 81 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Depend Norge AS?
Driftsmarginen var 4,6 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,6 %.
Hvor solid er Depend Norge AS?
Egenkapitalandelen var 77,7 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Depend Norge AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,26 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Depend Norge AS i Handel?
Depend Norge AS er nr. 2 853 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 459 av 3 519. Omsetningen endret seg −3,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 965784764
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.450)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 13 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 5. januar 1993 33 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Gamle Kongevei 84, 1712 GRÅLUM (SARPSBORG)
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 8945000YBOLFKGK4TU96 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Roger Palacio
- Styrets leder
- Iwan Eide Knudsen
- Styremedlem
- Roger Palacio
- Styremedlem
- Erik Mårten Johansson
- Revisor
- KPMG AS
- Regnskapsfører
- Sparebank 1 Østfold Akershus Regnskapshuset AS
- Regnskapsfører
- Landbø Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 91 | 71 | 66 | |
| Rang | 376 | 2 853 | 4 740 | |
| Driftsmargin | 24,7 % | 4,6 % | 1,5 % | |
| Totalrentabilitet | 50,3 % | 10,6 % | 4,9 % | |
| Egenkapitalandel | 60,1 % | 77,7 % | 78,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,40 | 4,26 | 4,44 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,0 % | 8,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52,6 MNOK | 51,0 MNOK | 55,4 MNOK |
| Driftsresultat | 13,0 MNOK | 2,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 12,7 MNOK | 2,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 9,9 MNOK | 1,8 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,0 MNOK | 22,3 MNOK | 22,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 24,9 MNOK | 21,2 MNOK | 20,8 MNOK |
| Egenkapital | 15,6 MNOK | 17,4 MNOK | 17,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 15,1 MNOK | 16,9 MNOK | 16,9 MNOK |
| Sum gjeld | 10,4 MNOK | 5,0 MNOK | 4,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,4 MNOK | 5,0 MNOK | 4,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5435275.
Videre
Lignende selskaper
- Veland Auto AS indeks 72, nr. 2 842 · sammenlign
- Pmflex Norge AS indeks 71, nr. 2 849 · sammenlign
- Moens Mathus AS indeks 71, nr. 2 854 · sammenlign
- B Røthe AS indeks 71, nr. 2 857 · sammenlign
- Hosjosefine AS indeks 71, nr. 2 867 · sammenlign