Keli AS
Score · regnskapsår 2025
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 378 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 447 av 22 949 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Keli AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,7 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 21,0 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 4,4 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 21,0 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,76 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,94 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −19,4 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,33 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Keli AS det bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Keli AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Keli AS har score 38 for 2025, rang 16 447 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,94 mot median 1,73.
Svakest: Vekst: persentil 7 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −19,4 % mot median 5,7 %. Soliditet: persentil 29 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 21,0 % mot median 36,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Keli AS hadde en driftsmargin på 2,7 % og en egenkapitalandel på 21,0 % i 2025, og er nr. 16 447 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 14,2 % til 2,7 % og egenkapitalandelen falt fra 32,9 % til 21,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 7 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Keli AS?
Driftsmarginen var 2,7 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,4 %.
Hvor solid er Keli AS?
Egenkapitalandelen var 21,0 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 3,76 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Keli AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,94 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Keli AS i Handel?
Keli AS er nr. 16 447 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 378 av 7 418. Omsetningen endret seg −19,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 966608609
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.540)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 14. januar 1993 33 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Vestre Totenveg 47, 2816 GJØVIK
- Kommune
- Gjøvik rang 6–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 61 | 38 | |
| Rang | 12 873 | 6 584 | 16 447 | |
| Driftsmargin | 7,0 % | 14,2 % | 2,7 % | |
| Totalrentabilitet | 10,5 % | 19,7 % | 4,4 % | |
| Egenkapitalandel | 20,4 % | 32,9 % | 21,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 2,50 | 2,94 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,9 % | −19,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,1 MNOK | 23,2 MNOK | 18,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 3,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 2,8 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 2,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,4 MNOK | 16,9 MNOK | 12,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,2 MNOK | 10,1 MNOK | 9,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,3 MNOK | 5,6 MNOK | 2,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | 4,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 13,1 MNOK | 11,3 MNOK | 9,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,6 MNOK | 4,0 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7191723.
Videre
Lignende selskaper
- Kremmer'n AS indeks 38, nr. 16 433 · sammenlign
- Livid Jeans AS indeks 38, nr. 16 434 · sammenlign
- Mandal Specsavers AS indeks 38, nr. 16 435 · sammenlign
- Maura Apotek AS indeks 38, nr. 16 448 · sammenlign
- Rulle Rundt AS indeks 38, nr. 16 453 · sammenlign