Krankontrollen AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 107 av 1 322 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 377 av 3 921 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Krankontrollen AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 322 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,5 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 64,6 % (median 33,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 11,5 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 12,3 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 18,7 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 64,6 % | 33,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,75 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 6,6 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,30 MNOK | 1,57 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Krankontrollen AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 322 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Krankontrollen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Krankontrollen AS har score 73 for 2025, rang 377 av 3 921 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 88 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,75 mot median 1,43. Soliditet: persentil 87 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 64,6 % mot median 33,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 0,8 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +1,5, bransjen +0,7 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Krankontrollen AS med 1,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,7 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,8 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Krankontrollen AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 16 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9,9 % | 4,8 % | −4,1 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −3,8 prosentpoeng |
| 2025 | 11,5 % | 5,4 % | +1,5 prosentpoeng | +0,7 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Krankontrollen AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Krankontrollen AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Krankontrollen AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Krankontrollen AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Krankontrollen AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Krankontrollen AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Krankontrollen AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Krankontrollen AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Krankontrollen AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Krankontrollen AS hadde en driftsmargin på 11,5 % og en egenkapitalandel på 64,6 % i 2025, og er nr. 377 av 3 921 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 17 MNOK |
| P/B | 3,2 | 11 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 88 | vekt 15 % |
| Vekst | 46 | vekt 15 % |
| Konsistens | 77 | vekt 15 % |
Varighet: 76 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Krankontrollen AS?
Driftsmarginen var 11,5 % i 2025, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,7 %.
Hvor solid er Krankontrollen AS?
Egenkapitalandelen var 64,6 % i 2025 (median 33,9 %). Gjeldsgraden var 0,55 (median 1,73).
Hvordan er likviditeten i Krankontrollen AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,75 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Krankontrollen AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Krankontrollen AS er nr. 377 av 3 921 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 107 av 1 322. Omsetningen endret seg 6,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 966636718
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. januar 2024
- Stiftet
- 1. januar 1993 33 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordahl Bruns gate 12, 2004 LILLESTRØM
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.krankontrollen.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 60,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 40 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 73 | 73 | |
| Rang | 271 | 389 | 377 | |
| Driftsmargin | 14,0 % | 9,9 % | 11,5 % | |
| Totalrentabilitet | 25,0 % | 17,9 % | 18,7 % | |
| Egenkapitalandel | 60,0 % | 63,7 % | 64,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,21 | 2,62 | 2,75 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,6 % | 6,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,9 MNOK | 14,7 MNOK | 15,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 1,6 MNOK | 1,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,0 MNOK | 8,9 MNOK | 10,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,6 MNOK | 7,2 MNOK | 8,8 MNOK |
| Egenkapital | 4,8 MNOK | 5,7 MNOK | 6,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,5 MNOK | 5,4 MNOK | 6,6 MNOK |
| Sum gjeld | 3,2 MNOK | 3,2 MNOK | 3,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,0 MNOK | 2,7 MNOK | 3,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6447603.
Videre
Lignende selskaper
- Triton Inspections AS indeks 73, nr. 371 · sammenlign
- Nittedal Dyreklinikk AS indeks 73, nr. 372 · sammenlign
- Ids Invest AS indeks 73, nr. 373 · sammenlign
- Sane AS indeks 73, nr. 375 · sammenlign
- Indre Nordmøre Veterinærkontor AS indeks 73, nr. 379 · sammenlign