Tveit AS
Score · regnskapsår 2023
36av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 848 av 6 798 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 930 av 21 073 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 39 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Tveit AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 798 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,4 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 24,2 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,4 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 4,2 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 24,2 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,13 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,43 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 36 gjør Tveit AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 798 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Tveit AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Tveit AS hadde en driftsmargin på 2,4 % og en egenkapitalandel på 24,2 % i 2023, og er nr. 14 930 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 39 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tveit AS?
Driftsmarginen var 2,4 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,2 %.
Hvor solid er Tveit AS?
Egenkapitalandelen var 24,2 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 3,13 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Tveit AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Tveit AS i Handel?
Tveit AS er nr. 14 930 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 848 av 6 798.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 968091336
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (47.632)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 17. november 1993 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandgata 111, 4307 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 39 | 40 | |
| Rang | 14 930 | 15 590 | 15 751 | |
| Driftsmargin | 2,4 % | 0,3 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | 4,2 % | 1,7 % | 1,5 % | |
| Egenkapitalandel | 24,2 % | 34,8 % | 37,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,41 | 1,43 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,7 % | −2,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41,2 MNOK | 38,0 MNOK | 36,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 27,2 MNOK | 19,5 MNOK | 18,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 25,2 MNOK | 17,8 MNOK | 16,3 MNOK |
| Egenkapital | 6,6 MNOK | 6,8 MNOK | 6,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,5 MNOK | 6,7 MNOK | 6,7 MNOK |
| Sum gjeld | 20,6 MNOK | 12,7 MNOK | 11,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 20,6 MNOK | 12,7 MNOK | 11,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5136641.
Videre
Lignende selskaper
- Skøyen Atrium Dagligvare AS indeks 36, nr. 14 917 · sammenlign
- BRAMIDAN & Presto AS indeks 36, nr. 14 918 · sammenlign
- Spirit of Norway AS indeks 36, nr. 14 920 · sammenlign
- Osan Servicenter AS indeks 36, nr. 14 921 · sammenlign
- Duppeditten Ski AS indeks 36, nr. 14 922 · sammenlign