Emp Secure AS

Org.nr. 968504436 · Vindafjord · Stiftet 1993 · 111 ansatte

Score · regnskapsår 2023

39av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 464 av 631 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 152 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Emp Secure AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 631 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −0,2 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel 37,2 % (median 28,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter267 MNOK107 MNOK
Driftsmargin −0,2 % 6,1 % 22 %
Resultatmargin −0,7 % 7,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 0,1 % 12,2 % 16 %
Egenkapitalandel 37,2 % 28,7 % 63 %
Gjeldsgrad 1,69 2,40 61 %
Likviditetsgrad 1 1,11 1,17 43 %
Omsetningsvekst – 10,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt2,40 MNOK2,77 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 39 gjør Emp Secure AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (631 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Emp Secure AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Emp Secure AS hadde en driftsmargin på −0,2 % og en egenkapitalandel på 37,2 % i 2023, og er nr. 2 152 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 65 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −1,8 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,5 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 45,7 MNOK 2,6 119 MNOK 65 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,7 % (median 7,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,2 % (median 6,1 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet19 vekt 30 %
Soliditet62 vekt 25 %
Likviditet43 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens– mangler data, ikke med

Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Emp Secure AS?

Driftsmarginen var −0,2 % i 2023, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Emp Secure AS?

Egenkapitalandelen var 37,2 % i 2023 (median 28,7 %). Gjeldsgraden var 1,69 (median 2,40).

Hvordan er likviditeten i Emp Secure AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,11 i 2023 (median 1,17).

Hvordan står Emp Secure AS i Informasjon og kommunikasjon?

Emp Secure AS er nr. 2 152 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 464 av 631.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Emp Secure Holding AS.

Emp Secure Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
111 i alt. Vindafjord 111 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
  • Emp Secure Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • Emp Secure AS du er her eid 91 % · operativt · indeks 54 · nr. 1374 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
8. desember 2022 Karmsund Havn (KH) Anskaffelse av IT-driftstjenester 2,0 MNOK 72000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
968504436
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (63.100)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
111 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
16. desember 1993 32 år i drift
Aksjekapital
9,55 MNOK
Forretningsadresse
Stokkastrandvegen 85, 5578 NEDRE VATS (VINDAFJORD)
Kommune
Vindafjord rang 1 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.empsecure.com
LEI
636700UP0MROA1IYSC30 fornyes 3. juni 2027
Selskapets forretningskommune, Vindafjord. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
91,2 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
91 %
Konsernkjede
Eies av: Emp Secure Holding AS (91 %)
Øverste eier: Emp Secure Holding AS

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (3 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Emp Secure Holding AS, Kdo Invest AS, Reigurd AS
Utgått (selskaper): Autostore AS

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks394554
Rang2 1522 0171 374
Driftsmargin−0,2 %1,9 %2,9 %
Totalrentabilitet0,1 %4,6 %7,1 %
Egenkapitalandel37,2 %35,8 %37,9 %
Likviditetsgrad 11,111,181,33
Omsetningsvekst–8,4 %15,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter266,8 MNOK289,2 MNOK334,6 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK5,6 MNOK9,8 MNOK
Resultat før skatt−1,8 MNOK4,2 MNOK9,0 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−1,8 MNOK4,2 MNOK9,0 MNOK
Finanskostnader1,9 MNOK2,2 MNOK2,1 MNOK
Sum eiendeler122,8 MNOK139,6 MNOK155,7 MNOK
Omløpsmidler55,4 MNOK72,1 MNOK89,5 MNOK
Egenkapital45,7 MNOK50,0 MNOK59,0 MNOK
Opptjent egenkapital–4,2 MNOK13,2 MNOK
Sum gjeld77,1 MNOK89,6 MNOK96,8 MNOK
Kortsiktig gjeld50,0 MNOK61,0 MNOK67,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4990913.