Giatex Husnes AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 640 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 063 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Giatex Husnes AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,2 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 42,9 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 10,2 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 27,9 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 42,9 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 4,0 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,94 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Giatex Husnes AS det bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Giatex Husnes AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Giatex Husnes AS har score 58 for 2025, rang 8 063 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 84 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,2 % mot median 3,4 %.
Svakest: Konsistens: persentil 32 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Giatex Husnes AS hadde en driftsmargin på 10,2 % og en egenkapitalandel på 42,9 % i 2025, og er nr. 8 063 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 64,9 % til 42,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 84 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | 45 | vekt 15 % |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Giatex Husnes AS?
Driftsmarginen var 10,2 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,9 %.
Hvor solid er Giatex Husnes AS?
Egenkapitalandelen var 42,9 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,33 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Giatex Husnes AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,69 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Giatex Husnes AS i Handel?
Giatex Husnes AS er nr. 8 063 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 640 av 7 414. Omsetningen endret seg 4,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 968539825
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. januar 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Sentrumsvegen 15, 5460 HUSNES (KVINNHERAD)
- Kommune
- Kvinnherad rang 4–9 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 62 | 69 | 58 | |
| Rang | 6 722 | 3 525 | 8 063 | |
| Driftsmargin | −0,2 % | 9,3 % | 10,2 % | |
| Totalrentabilitet | −0,3 % | 17,0 % | 27,9 % | |
| Egenkapitalandel | 66,2 % | 64,9 % | 42,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,91 | 2,78 | 1,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,2 % | 4,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,5 MNOK | 10,9 MNOK | 11,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,8 MNOK | 6,0 MNOK | 4,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,7 MNOK | 5,8 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 3,9 MNOK | 3,9 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,7 MNOK | 3,7 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK | 2,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK | 2,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6515435.
Videre
Lignende selskaper
- Nisjemetall AS indeks 58, nr. 8 059 · sammenlign
- Hbc-Radiomatic Norge AS indeks 58, nr. 8 060 · sammenlign
- Synsenteret AS indeks 58, nr. 8 067 · sammenlign
- ME & MY Cousin CC Vest AS indeks 58, nr. 8 069 · sammenlign
- Fagmøbler Trysil AS indeks 58, nr. 8 070 · sammenlign