Røyken Energiverk AS
Score · regnskapsår 2025
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 183 av 438 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 348 av 865 · Kraft og energi
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 6 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Røyken Energiverk AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 438 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 60,7 % (median 17,2 %) og egenkapitalandel 2,1 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 60,7 % | 17,2 % |
| Resultatmargin | 61,9 % | 2,3 % |
| Totalrentabilitet | 76,6 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 2,1 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 47,31 | 1,41 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,98 |
| Omsetningsvekst | 74,1 % | 1,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Røyken Energiverk AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (438 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Røyken Energiverk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Røyken Energiverk AS har score 54 for 2025, rang 348 av 865 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 96 mot sammenlignbare, driftsmargin 60,7 % mot median 17,2 %. Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 74,1 % mot median 1,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 6 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 2,1 % mot median 38,0 %. Likviditet: persentil 18 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,82 mot median 1,98.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 2,1 % (median 38,0 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,98).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 74,1 % (median 1,9 %); likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,98).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Røyken Energiverk AS hadde en driftsmargin på 60,7 % og en egenkapitalandel på 2,1 % i 2025, og er nr. 348 av 865 rangerte selskaper i Kraft og energi.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 74 % og driftsmarginen steg fra 51,4 % til 60,7 %.
Røyken Energiverk AS klarte seg bedre enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 30 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 29 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 30 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,1 % (median 38,0 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,98).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 74,1 % (median 1,9 %); Likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,98).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 60,7 % i 2025 (sektorens median 16,1 %), og egenkapitalandelen 2,1 %. I de andre årene var driftsmarginen 66,1 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 16,1 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 96 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 6 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Røyken Energiverk AS?
Driftsmarginen var 60,7 % i 2025, mot en median på 17,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 76,6 %.
Hvor solid er Røyken Energiverk AS?
Egenkapitalandelen var 2,1 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 47,31 (median 1,41).
Hvordan er likviditeten i Røyken Energiverk AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,82 i 2025 (median 1,98). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Røyken Energiverk AS i Kraft og energi?
Røyken Energiverk AS er nr. 348 av 865 rangerte selskaper i Kraft og energi for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 183 av 438. Omsetningen endret seg 74,1 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 970602542
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Kraft og energi (35.150)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. mars 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Nedmarken 15, 3370 VIKERSUND (MODUM)
- Kommune
- Modum rang 12–25 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 43 | 54 | |
| Rang | 503 | 573 | 348 | |
| Driftsmargin | 80,8 % | 51,4 % | 60,7 % | |
| Totalrentabilitet | 83,3 % | 83,7 % | 76,6 % | |
| Egenkapitalandel | 1,6 % | 4,4 % | 2,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 0,60 | 0,82 | |
| Omsetningsvekst | – | −45,2 % | 74,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,3 MNOK | 3,4 MNOK | 6,0 MNOK |
| Driftsresultat | 5,1 MNOK | 1,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,2 MNOK | 1,9 MNOK | 3,7 MNOK |
| Årsresultat | 4,1 MNOK | 1,5 MNOK | 2,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 6,3 MNOK | 2,3 MNOK | 4,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,3 MNOK | 1,3 MNOK | 3,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 6,2 MNOK | 2,2 MNOK | 4,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,2 MNOK | 2,2 MNOK | 4,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6492471.
Videre
Lignende selskaper
- Eiker Energi AS indeks 55, nr. 345 · sammenlign
- Power BY Nature Energi AS indeks 54, nr. 350 · sammenlign
- Jora Kraftverk AS indeks 54, nr. 352 · sammenlign
- Heina Kraft AS indeks 54, nr. 353 · sammenlign
- Renantis Norway AS indeks 54, nr. 354 · sammenlign