Instech Solutions AS

Org.nr. 970971998 · Bergen · Stiftet 1994 · 41 ansatte

Score · regnskapsår 2024

63av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 130 av 701 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 685 av 3 099 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Instech Solutions AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 701 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,5 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 42,5 % (median 29,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter81 MNOK105 MNOK
Driftsmargin 6,5 % 6,0 % 53 %
Resultatmargin 2,6 % 6,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 3,7 % 11,6 % 27 %
Egenkapitalandel 42,5 % 29,2 % 70 %
Gjeldsgrad 1,35 2,30 68 %
Likviditetsgrad 1 2,55 1,17 92 %
Omsetningsvekst 23,8 % 7,2 % 78 %
Omsetning per ansatt1,98 MNOK2,83 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 63 gjør Instech Solutions AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (701 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Instech Solutions AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Instech Solutions AS hadde en driftsmargin på 6,5 % og en egenkapitalandel på 42,5 % i 2024, og er nr. 685 av 3 099 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 29,1 % til 42,5 % og omsetningen økte med 24 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 25 MNOK og 106 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 2,6 MNOK 17,7 46 MNOK 25 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 4,2 MNOK
minus netto gjeld 76,5 MNOK
14,3 – gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 75,1 MNOK 2,6 195 MNOK 106 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet40 vekt 30 %
Soliditet69 vekt 25 %
Likviditet92 vekt 15 %
Vekst78 vekt 15 %
Konsistens56 vekt 15 %

Varighet: 54 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Instech Solutions AS?

Driftsmarginen var 6,5 % i 2024, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,7 %.

Hvor solid er Instech Solutions AS?

Egenkapitalandelen var 42,5 % i 2024 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 1,35 (median 2,30).

Hvordan er likviditeten i Instech Solutions AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,55 i 2024 (median 1,17).

Hvordan står Instech Solutions AS i Informasjon og kommunikasjon?

Instech Solutions AS er nr. 685 av 3 099 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 130 av 701. Omsetningen endret seg 23,8 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Aksjonærregisteret viser ingen norsk flertallseier og ingen datterselskaper for dette selskapet.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
970971998
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (58.290)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
41 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
16. mai 1994 32 år i drift
Aksjekapital
62,20 MNOK
Forretningsadresse
Solheimsgaten 5, 5058 BERGEN
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.instech.no
LEI
636700K468OX9VGOXI47 fornyes 10. april 2027
Selskapets forretningskommune, Bergen. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
NORWEGIAN HULL CLUB - GJENSIDIG ASSURANSEFORENING (Norge)

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Konsernkjede
Øverste eier: NORWEGIAN HULL CLUB - GJENSIDIG ASSURANSEFORENING
  • NORWEGIAN HULL CLUB - GJENSIDIG ASSURANSEFORENING · 100,0 %

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks456349
Rang1 7296851 652
Driftsmargin4,5 %6,5 %2,6 %
Totalrentabilitet3,2 %3,7 %1,5 %
Egenkapitalandel29,1 %42,5 %45,3 %
Likviditetsgrad 13,392,551,42
Omsetningsvekst–23,8 %2,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter65,6 MNOK81,2 MNOK83,4 MNOK
Driftsresultat3,0 MNOK5,3 MNOK2,2 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK2,1 MNOK−1,3 MNOK
Skattekostnad−2,7 MNOK−0,2 MNOK−0,6 MNOK
Årsresultat2,9 MNOK2,3 MNOK−0,7 MNOK
Finanskostnader3,2 MNOK4,4 MNOK4,5 MNOK
Sum eiendeler106,3 MNOK176,6 MNOK208,4 MNOK
Omløpsmidler26,6 MNOK59,5 MNOK36,6 MNOK
Egenkapital30,9 MNOK75,1 MNOK94,3 MNOK
Opptjent egenkapital−6,7 MNOK−4,4 MNOK−5,1 MNOK
Sum gjeld75,4 MNOK101,6 MNOK114,1 MNOK
Kortsiktig gjeld7,8 MNOK23,3 MNOK25,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 5832929.