Aasum Gartneri AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 132 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 538 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Aasum Gartneri AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 49,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 12,7 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 49,3 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 14,8 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 7,7 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 12,7 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 6,87 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,16 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −16,3 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Aasum Gartneri AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Aasum Gartneri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Aasum Gartneri AS har score 48 for 2025, rang 12 538 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 49,3 % mot median 2,6 %. Likviditet: persentil 60 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,16 mot median 1,74.
Svakest: Vekst: persentil 15 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −16,3 % mot median 4,0 %. Soliditet: persentil 23 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,7 % mot median 33,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Aasum Gartneri AS hadde en driftsmargin på 49,3 % og en egenkapitalandel på 12,7 % i 2025, og er nr. 12 538 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 61,0 % til 49,3 % og omsetningen falt med 16 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 15 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Aasum Gartneri AS?
Driftsmarginen var 49,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,7 %.
Hvor solid er Aasum Gartneri AS?
Egenkapitalandelen var 12,7 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 6,87 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Aasum Gartneri AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,16 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Aasum Gartneri AS i Handel?
Aasum Gartneri AS er nr. 12 538 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 132 av 11 289. Omsetningen endret seg −16,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 970983465
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.632)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Sentvetveien 51, 1866 BÅSTAD (INDRE ØSTFOLD)
- Kommune
- Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. november 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 57 | 48 | |
| Rang | 10 303 | 8 241 | 12 538 | |
| Driftsmargin | 54,0 % | 61,0 % | 49,3 % | |
| Totalrentabilitet | 11,2 % | 12,6 % | 7,7 % | |
| Egenkapitalandel | 8,2 % | 12,5 % | 12,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,89 | 4,30 | 2,16 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,1 % | −16,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,6 MNOK | 3,6 MNOK | 3,0 MNOK |
| Driftsresultat | 2,0 MNOK | 2,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,8 MNOK | 17,5 MNOK | 19,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 2,2 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 16,3 MNOK | 15,4 MNOK | 17,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7090617.
Videre
Lignende selskaper
- Best Pris AS indeks 48, nr. 12 530 · sammenlign
- Pets Bamble Zoo AS indeks 48, nr. 12 532 · sammenlign
- Skinstar AS indeks 48, nr. 12 533 · sammenlign
- Smack AS indeks 48, nr. 12 535 · sammenlign
- Btøh AS indeks 48, nr. 12 536 · sammenlign