Ventex AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 134 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 367 av 22 943 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ventex AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,8 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 62,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 1,8 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 62,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,60 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,55 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 57,5 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Ventex AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ventex AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Ventex AS har score 67 for 2025, rang 4 367 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 57,5 % mot median 4,0 %. Soliditet: persentil 73 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 62,4 % mot median 33,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ventex AS hadde en driftsmargin på 1,8 % og en egenkapitalandel på 62,4 % i 2025, og er nr. 4 367 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 57 % og driftsmarginen falt fra 10,1 % til 1,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ventex AS?
Driftsmarginen var 1,8 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,2 %.
Hvor solid er Ventex AS?
Egenkapitalandelen var 62,4 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,60 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Ventex AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,55 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Ventex AS i Handel?
Ventex AS er nr. 4 367 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 134 av 11 283. Omsetningen endret seg 57,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 971051728
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.540)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. juni 1994 32 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Bedriftsveien 20, 4313 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. oktober 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Eier flertallet i: Hjemvent AS (100 %)
Har eierandeler i: Hjemvent AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 70 | 67 | |
| Rang | 5 023 | 3 335 | 4 367 | |
| Driftsmargin | 1,4 % | 10,1 % | 1,8 % | |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 17,5 % | 10,2 % | |
| Egenkapitalandel | 69,0 % | 70,3 % | 62,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,21 | 3,36 | 2,55 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,5 % | 57,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,2 MNOK | 3,0 MNOK | 4,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6389363.
Videre
Lignende selskaper
- Prolock AS indeks 67, nr. 4 365 · sammenlign
- Noaqua AS indeks 67, nr. 4 366 · sammenlign
- Formica Norge AS indeks 67, nr. 4 372 · sammenlign
- Kvikk Markiser AS indeks 67, nr. 4 373 · sammenlign
- Lie Maskin Eiendom AS indeks 67, nr. 4 374 · sammenlign