Nortools AS

Org.nr. 971558954 · Moss · Stiftet 1994

Score · regnskapsår 2025

69av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 750 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 528 av 22 951 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Nortools AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 44,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 40,8 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 44,5 % 2,6 % 96 %
Resultatmargin 46,3 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 44,4 % 6,1 % 94 %
Egenkapitalandel 40,8 % 33,5 % 56 %
Gjeldsgrad 1,45 1,25 46 %
Likviditetsgrad 1 1,69 1,74 49 %
Omsetningsvekst 40,2 % 4,0 % 84 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 69 gjør Nortools AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Nortools AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Nortools AS har score 69 for 2025, rang 3 528 av 22 951 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 44,5 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 84 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 40,2 % mot median 4,0 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Nortools AS hadde en driftsmargin på 44,5 % og en egenkapitalandel på 40,8 % i 2025, og er nr. 3 528 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 36,3 % til 44,5 % og omsetningen økte med 40 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 16 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,3 MNOK 10,0 13 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,6 MNOK
minus netto gjeld −2,5 MNOK
8,0 16 MNOK
P/B Egenkapital: 1,6 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet95 vekt 30 %
Soliditet51 vekt 25 %
Likviditet49 vekt 15 %
Vekst84 vekt 15 %
Konsistens53 vekt 15 %

Varighet: 70 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Nortools AS?

Driftsmarginen var 44,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,4 %.

Hvor solid er Nortools AS?

Egenkapitalandelen var 40,8 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 1,45 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Nortools AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,69 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står Nortools AS i Handel?

Nortools AS er nr. 3 528 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 750 av 11 289. Omsetningen endret seg 40,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
971558954
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.180)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
30. august 1994 32 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Solgaard skog 139, 1599 MOSS
Kommune
Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 5. desember 2019
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks746869
Rang3 3444 0583 528
Driftsmargin49,8 %36,3 %44,5 %
Totalrentabilitet36,9 %32,1 %44,4 %
Egenkapitalandel55,5 %41,2 %40,8 %
Likviditetsgrad 11,571,701,69
Omsetningsvekst–32,1 %40,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,0 MNOK2,6 MNOK3,7 MNOK
Driftsresultat1,0 MNOK1,0 MNOK1,6 MNOK
Resultat før skatt1,0 MNOK0,9 MNOK1,7 MNOK
Årsresultat0,8 MNOK0,7 MNOK1,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,7 MNOK3,0 MNOK3,8 MNOK
Omløpsmidler1,9 MNOK3,0 MNOK3,8 MNOK
Egenkapital1,5 MNOK1,2 MNOK1,6 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK1,1 MNOK1,5 MNOK
Sum gjeld1,2 MNOK1,7 MNOK2,3 MNOK
Kortsiktig gjeld1,2 MNOK1,7 MNOK2,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6868884.

Lignende selskaper