Mark IT AS
Score · regnskapsår 2025
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 521 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 648 av 22 943 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 45 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mark IT AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,3 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 33,8 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 7,3 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 6,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 24,1 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 33,8 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,96 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 82,8 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 4,12 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Mark IT AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Mark IT AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Mark IT AS har score 66 for 2025, rang 4 648 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 82,8 % mot median 5,7 %. Lønnsomhet: persentil 77 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,3 % mot median 3,4 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Mark IT AS hadde en driftsmargin på 7,3 % og en egenkapitalandel på 33,8 % i 2025, og er nr. 4 648 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 83 % og egenkapitalandelen steg fra 18,2 % til 33,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 45 | vekt 25 % |
| Likviditet | 45 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mark IT AS?
Driftsmarginen var 7,3 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,1 %.
Hvor solid er Mark IT AS?
Egenkapitalandelen var 33,8 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,96 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Mark IT AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,61 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Mark IT AS i Handel?
Mark IT AS er nr. 4 648 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 521 av 7 416. Omsetningen endret seg 82,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 971597046
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.620)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 18. november 1994 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Tofte Næringspark, Østre Strandvei 52, 3482 TOFTE (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.markit.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 35 | 66 | |
| Rang | 13 245 | 16 945 | 4 648 | |
| Driftsmargin | 5,5 % | 3,8 % | 7,3 % | |
| Totalrentabilitet | 19,7 % | 7,6 % | 24,1 % | |
| Egenkapitalandel | 15,2 % | 18,2 % | 33,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,25 | 1,61 | |
| Omsetningsvekst | – | −40,1 % | 82,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,8 MNOK | 11,3 MNOK | 20,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,3 MNOK | 6,1 MNOK | 6,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 6,1 MNOK | 6,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 2,1 MNOK |
| Sum gjeld | 4,5 MNOK | 5,0 MNOK | 4,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,2 MNOK | 4,8 MNOK | 4,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6691448.
Videre
Lignende selskaper
- Rogaland Kaffehus AS indeks 66, nr. 4 639 · sammenlign
- Karstein Bertheussen AS indeks 66, nr. 4 645 · sammenlign
- Al-Fajr AS indeks 66, nr. 4 647 · sammenlign
- Manndalen Bygg AS indeks 66, nr. 4 649 · sammenlign
- M ROMULD & Sønner AS indeks 66, nr. 4 651 · sammenlign