Spanne Blikk AS

Org.nr. 972420158 · Karmøy · Stiftet 1995 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2023

40av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 071 av 1 613 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 848 av 4 276 · Industri

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Spanne Blikk AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 1 613 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 11,2 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 12,6 % (median 40,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 11,2 % 4,6 % 77 %
Resultatmargin 11,3 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 45,0 % 9,5 % 98 %
Egenkapitalandel 12,6 % 40,6 % 13 %
Gjeldsgrad 6,94 1,36 9 %
Likviditetsgrad 1 0,90 1,71 10 %
Omsetningsvekst – 5,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,01 MNOK1,58 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 40 gjør Spanne Blikk AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 613 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Spanne Blikk AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Spanne Blikk AS hadde en driftsmargin på 11,2 % og en egenkapitalandel på 12,6 % i 2023, og er nr. 2 848 av 4 276 rangerte selskaper i Industri.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 12 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 1,0 MNOK 22,2 22 MNOK 11 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,2 MNOK
minus netto gjeld −0,2 MNOK
18,6 23 MNOK 12 MNOK
P/B Egenkapital: 0,4 MNOK 3,0 1 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,71).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet88 vekt 30 %
Soliditet11 vekt 25 %
Likviditet10 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens23 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Spanne Blikk AS?

Driftsmarginen var 11,2 % i 2023, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 45,0 %.

Hvor solid er Spanne Blikk AS?

Egenkapitalandelen var 12,6 % i 2023 (median 40,6 %). Gjeldsgraden var 6,94 (median 1,36).

Hvordan er likviditeten i Spanne Blikk AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,90 i 2023 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Spanne Blikk AS i Industri?

Spanne Blikk AS er nr. 2 848 av 4 276 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 071 av 1 613.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Spanne Holding AS.

Spanne Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Industri (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
11 i alt. Karmøy 11 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
  • Spanne Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • Spanne Blikk AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 47 · nr. 2592 av 4464 i Industri

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
5. juli 2019 Haugesund kommune Totalentreprise blikkenslagerarbeider - rehabilitering av taket på Haugesund Rådhus 11,4 MNOK 45330000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
972420158
Org.form
AS
Sektor
Industri (25.530)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. juli 2026
Stiftet
1. januar 1995 31 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Norevegen 14, 5542 KARMSUND (KARMØY)
Kommune
Karmøy rang 2–7 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Karmøy. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Spanne Holding AS (100 %)
Øverste eier: Spanne Holding AS

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Spanne Holding AS
Utgått (selskaper): G. Ytreland Invest AS, L. I. Ytreland Invest AS

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks403947
Rang2 8483 1552 592
Driftsmargin11,2 %11,0 %13,5 %
Totalrentabilitet45,0 %44,4 %46,7 %
Egenkapitalandel12,6 %9,5 %12,0 %
Likviditetsgrad 10,900,920,96
Omsetningsvekst–−9,1 %1,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter11,1 MNOK10,1 MNOK10,2 MNOK
Driftsresultat1,2 MNOK1,1 MNOK1,4 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK1,1 MNOK1,4 MNOK
Skattekostnad0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK0,9 MNOK1,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler2,8 MNOK2,6 MNOK3,1 MNOK
Omløpsmidler2,2 MNOK2,1 MNOK2,6 MNOK
Egenkapital0,4 MNOK0,2 MNOK0,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Sum gjeld2,4 MNOK2,3 MNOK2,7 MNOK
Kortsiktig gjeld2,4 MNOK2,3 MNOK2,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4631323.