Kjølås Stansekniver AS

Org.nr. 973051415 · Stranda · Stiftet 1995 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

61av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 110 av 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 569 av 2 212 · Sjømat

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 39 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Kjølås Stansekniver AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 413 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −14,3 % (median 11,8 %) og egenkapitalandel 97,7 % (median 30,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter25 MNOK22 MNOK
Driftsmargin −14,3 % 11,8 % 13 %
Resultatmargin 180,4 % 5,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 9,4 % 6,8 % 64 %
Egenkapitalandel 97,7 % 30,9 % 100 %
Gjeldsgrad 0,02 1,91 99 %
Likviditetsgrad 1 30,92 1,62 99 %
Omsetningsvekst −50,7 % 13,3 % 3 %
Omsetning per ansatt3,07 MNOK2,20 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 61 gjør Kjølås Stansekniver AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (413 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Kjølås Stansekniver AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Kjølås Stansekniver AS har score 61 for 2025, rang 569 av 2 212 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 97,7 % mot median 30,9 %. Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 30,92 mot median 1,62.

Svakest: Vekst: persentil 3 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −50,7 % mot median 13,3 %. Lønnsomhet: persentil 39 mot sammenlignbare, driftsmargin −14,3 % mot median 11,8 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Kjølås Stansekniver AS hadde en driftsmargin på −14,3 % og en egenkapitalandel på 97,7 % i 2025, og er nr. 569 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 24,8 % til −14,3 % og omsetningen falt med 51 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 413 MNOK og 512 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 41,3 MNOK 10,0 413 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −3,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 511,6 MNOK 1,0 512 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −14,3 % (median 11,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 41,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet39 vekt 30 %
Soliditet99 vekt 25 %
Likviditet99 vekt 15 %
Vekst3 vekt 15 %
Konsistens63 vekt 15 %

Varighet: 78 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Kjølås Stansekniver AS?

Driftsmarginen var −14,3 % i 2025, mot en median på 11,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,4 %.

Hvor solid er Kjølås Stansekniver AS?

Egenkapitalandelen var 97,7 % i 2025 (median 30,9 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 1,91).

Hvordan er likviditeten i Kjølås Stansekniver AS?

Likviditetsgrad 1 var 30,92 i 2025 (median 1,62).

Hvordan står Kjølås Stansekniver AS i Sjømat?

Kjølås Stansekniver AS er nr. 569 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 110 av 413. Omsetningen endret seg −50,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
973051415
Org.form
AS
Sektor
Sjømat (10.202)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
8 registrert 10. mars 2026
Stiftet
1. januar 1995 31 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Bankgata 1, 6200 STRANDA
Kommune
Stranda rang 10–30 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300SIV6G9PDC6MF92 fornyes 12. januar 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks858961
Rang8420569
Driftsmargin13,3 %24,8 %−14,3 %
Totalrentabilitet8,6 %10,3 %9,4 %
Egenkapitalandel97,5 %96,9 %97,7 %
Likviditetsgrad 126,8822,2130,92
Omsetningsvekst–248,6 %−50,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter14,3 MNOK49,8 MNOK24,6 MNOK
Driftsresultat1,9 MNOK12,4 MNOK−3,5 MNOK
Resultat før skatt30,6 MNOK40,9 MNOK44,3 MNOK
Årsresultat26,8 MNOK34,3 MNOK41,3 MNOK
Finanskostnader10,2 MNOK11,0 MNOK5,1 MNOK
Sum eiendeler475,8 MNOK501,8 MNOK523,7 MNOK
Omløpsmidler318,5 MNOK339,5 MNOK358,9 MNOK
Egenkapital463,9 MNOK486,3 MNOK511,6 MNOK
Opptjent egenkapital463,7 MNOK486,1 MNOK511,4 MNOK
Sum gjeld11,9 MNOK15,5 MNOK12,2 MNOK
Kortsiktig gjeld11,8 MNOK15,3 MNOK11,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7152171.