Micromed AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 320 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 026 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Micromed AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 22,7 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 40,5 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 22,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 22,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 39,7 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 40,5 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,47 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 15,4 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 9,45 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Micromed AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Micromed AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Micromed AS har score 68 for 2025, rang 4 026 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 22,7 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 72 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 15,4 % mot median 5,7 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Micromed AS hadde en driftsmargin på 22,7 % og en egenkapitalandel på 40,5 % i 2025, og er nr. 4 026 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 6,1 % til 22,7 % og omsetningen økte med 15 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 12 MNOK og 94 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 81 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 94 MNOK |
| P/B | 1,0 | 12 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 53 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Micromed AS?
Driftsmarginen var 22,7 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 39,7 %.
Hvor solid er Micromed AS?
Egenkapitalandelen var 40,5 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,47 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Micromed AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,59 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Micromed AS i Handel?
Micromed AS er nr. 4 026 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 320 av 7 414. Omsetningen endret seg 15,4 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 27. januar 2022 | SYKEHUSINNKJØP HF | Forbruksmateriell til endovaskulær behandling av variser - Radiofrekvensbehandling OUS | 3,8 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 973191578
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.460)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 12. november 1994 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 3. etasje, Vollsveien 13H, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 60 | 68 | |
| Rang | 14 611 | 6 992 | 4 026 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | 6,1 % | 22,7 % | |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 15,4 % | 39,7 % | |
| Egenkapitalandel | 26,9 % | 34,7 % | 40,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,43 | 1,59 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,3 % | 15,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 34,3 MNOK | 41,0 MNOK | 47,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 2,5 MNOK | 10,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 3,2 MNOK | 10,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 2,7 MNOK | 8,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | −0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,2 MNOK | 17,3 MNOK | 28,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,0 MNOK | 16,2 MNOK | 27,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,3 MNOK | 6,0 MNOK | 11,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,2 MNOK | 5,9 MNOK | 11,6 MNOK |
| Sum gjeld | 8,9 MNOK | 11,3 MNOK | 17,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,9 MNOK | 11,3 MNOK | 17,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6932180.
Videre
Lignende selskaper
- Dalebakken Maskin AS indeks 68, nr. 4 016 · sammenlign
- Truckparts Trading AS indeks 68, nr. 4 018 · sammenlign
- Rostad Møbler AS indeks 67, nr. 4 031 · sammenlign
- Osl Contemporary AS indeks 67, nr. 4 032 · sammenlign
- Bruusgaard International AS indeks 67, nr. 4 033 · sammenlign