Asfalt Remix AS
Score · regnskapsår 2024
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 994 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 883 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Asfalt Remix AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 14,6 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 15,3 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 118 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | 14,6 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 11,8 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 21,4 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 15,3 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 5,55 | 2,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 21,5 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,14 MNOK | 2,48 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Asfalt Remix AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Asfalt Remix AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Asfalt Remix AS hadde en driftsmargin på 14,6 % og en egenkapitalandel på 15,3 % i 2024, og er nr. 10 883 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 9,8 % til 14,6 % og omsetningen økte med 22 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 12 MNOK og 108 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 108 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 104 MNOK |
| P/B | 1,0 | 12 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,39).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 21,5 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 84 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 11 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Asfalt Remix AS?
Driftsmarginen var 14,6 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,4 %.
Hvor solid er Asfalt Remix AS?
Egenkapitalandelen var 15,3 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 5,55 (median 2,28).
Hvordan er likviditeten i Asfalt Remix AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,98 i 2024 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Asfalt Remix AS i Bygg og anlegg?
Asfalt Remix AS er nr. 10 883 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 994 av 1 723. Omsetningen endret seg 21,5 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 974229951
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (42.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 55 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 6. februar 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Vadbakken 8, 1592 VÅLER I ØSTFOLD
- Kommune
- Våler (Østfold) rang 3–21 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 47 | 40 | |
| Rang | 7 168 | 10 883 | 14 094 | |
| Driftsmargin | 9,8 % | 14,6 % | 10,4 % | |
| Totalrentabilitet | 10,7 % | 21,4 % | 13,2 % | |
| Egenkapitalandel | 25,3 % | 15,3 % | 21,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,66 | 0,98 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,5 % | −18,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 96,9 MNOK | 117,8 MNOK | 96,4 MNOK |
| Driftsresultat | 9,5 MNOK | 17,2 MNOK | 10,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,8 MNOK | 13,9 MNOK | 6,8 MNOK |
| Årsresultat | 5,2 MNOK | 10,8 MNOK | 5,3 MNOK |
| Finanskostnader | 3,1 MNOK | 3,6 MNOK | 3,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 92,7 MNOK | 81,6 MNOK | 77,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 23,7 MNOK | 23,8 MNOK | 20,4 MNOK |
| Egenkapital | 23,5 MNOK | 12,5 MNOK | 16,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 23,4 MNOK | 12,4 MNOK | 16,2 MNOK |
| Sum gjeld | 69,2 MNOK | 69,2 MNOK | 61,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 14,3 MNOK | 24,2 MNOK | 19,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6233463.
Videre
Lignende selskaper
- Kaare Mortensen AS indeks 47, nr. 10 857 · sammenlign
- Loe Elementmontasje AS indeks 47, nr. 10 859 · sammenlign
- Chr M Vestrheim AS indeks 47, nr. 10 867 · sammenlign
- Roar Wilhelmsen AS indeks 47, nr. 10 876 · sammenlign
- Flataker Gruppen AS indeks 47, nr. 10 890 · sammenlign