Scandic Markiser AS
Score · regnskapsår 2025
36av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 876 av 1 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 282 av 2 930 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 30 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Scandic Markiser AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 127 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,0 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 35,7 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 177 MNOK | 129 MNOK |
| Driftsmargin | 2,0 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 3,8 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 35,7 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,80 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | −8,8 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,18 MNOK | 2,68 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 36 gjør Scandic Markiser AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 127 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Scandic Markiser AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Scandic Markiser AS har score 36 for 2025, rang 2 282 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 50 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 18 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −8,8 % mot median 6,3 %. Lønnsomhet: persentil 30 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,0 % mot median 4,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Scandic Markiser AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 35,7 % i 2025, og er nr. 2 282 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −1,2 % til 2,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 34 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 30 MNOK |
| P/B | 1,0 | 34 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 30 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 38 | vekt 15 % |
| Vekst | 18 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Scandic Markiser AS?
Driftsmarginen var 2,0 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,8 %.
Hvor solid er Scandic Markiser AS?
Egenkapitalandelen var 35,7 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 1,80 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Scandic Markiser AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,36 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Scandic Markiser AS i Industri?
Scandic Markiser AS er nr. 2 282 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 876 av 1 127. Omsetningen endret seg −8,8 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 4
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 4
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 2. februar 2026 | Kongsberg kommunale eiendom KF | Solskjerming, rammeavtale | 8,0 MNOK (rammeavtale) |
| 21. oktober 2025 | STATSBYGG | 2025/3862 Parallelle rammeavtaler for om service og vedlikehold av solskjerming ved eiendommer i Innlandet | 10,0 MNOK (rammeavtale) |
| 18. september 2025 | STATSBYGG | 2025/3443 Rammeavtale om service og vedlikehold av solskjerming ved eiendommer i Østfold samt deler av Akershus og Vestfold | 5,0 MNOK (rammeavtale) |
| 27. mai 2025 | Drammen Eiendom KF | Rammeavtale solskjerming | 0,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 974468670
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (13.960)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 81 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. mai 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 1,67 MNOK
- Forretningsadresse
- Damvegen 11, 2827 HUNNDALEN (GJØVIK)
- Kommune
- Gjøvik rang 6–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.scandic.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 31 | 36 | |
| Rang | 1 726 | 2 423 | 2 282 | |
| Driftsmargin | 1,8 % | −1,2 % | 2,0 % | |
| Totalrentabilitet | 4,5 % | −1,7 % | 3,8 % | |
| Egenkapitalandel | 37,1 % | 35,7 % | 35,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 1,38 | 1,36 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,1 % | −8,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 206,3 MNOK | 193,7 MNOK | 176,6 MNOK |
| Driftsresultat | 3,7 MNOK | −2,3 MNOK | 3,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | −4,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −3,6 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 4,0 MNOK | 3,1 MNOK | 2,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 100,9 MNOK | 94,6 MNOK | 96,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 94,7 MNOK | 83,8 MNOK | 84,6 MNOK |
| Egenkapital | 37,4 MNOK | 33,8 MNOK | 34,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 35,7 MNOK | 32,1 MNOK | 32,8 MNOK |
| Sum gjeld | 63,5 MNOK | 60,8 MNOK | 62,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 63,5 MNOK | 60,8 MNOK | 62,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7098305.
Videre
Lignende selskaper
- Jæren Traktorsenter AS indeks 36, nr. 2 283 · sammenlign
- Ola Lompa AS indeks 36, nr. 2 284 · sammenlign
- Con-Form Bergen AS indeks 36, nr. 2 285 · sammenlign
- Scandza Norge AS indeks 36, nr. 2 286 · sammenlign
- Grande Fabrikker AS indeks 35, nr. 2 288 · sammenlign