BLIKRA & Søderblom AS
Score · regnskapsår 2024
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 429 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 515 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 25 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
BLIKRA & Søderblom AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 2,3 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 20,1 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 76 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | 2,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 6,4 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 20,1 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,97 | 2,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,23 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −17,1 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,38 MNOK | 2,48 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør BLIKRA & Søderblom AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- BLIKRA & Søderblom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
BLIKRA & Søderblom AS hadde en driftsmargin på 2,3 % og en egenkapitalandel på 20,1 % i 2024, og er nr. 15 515 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 8,6 % til 2,3 % og omsetningen falt med 17 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 29 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 25 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 15 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 36 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er BLIKRA & Søderblom AS?
Driftsmarginen var 2,3 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,4 %.
Hvor solid er BLIKRA & Søderblom AS?
Egenkapitalandelen var 20,1 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 3,97 (median 2,28).
Hvordan er likviditeten i BLIKRA & Søderblom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,23 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står BLIKRA & Søderblom AS i Bygg og anlegg?
BLIKRA & Søderblom AS er nr. 15 515 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 429 av 1 723. Omsetningen endret seg −17,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 974630214
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.223)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 32 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. juni 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Grini Næringspark 12, 1361 ØSTERÅS (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ragnar Andreas Severinsen
- Styrets leder
- Ragnar Andreas Severinsen
- Styremedlem
- Jens Petter Søderblom
- Styremedlem
- Sven Georg Blikra
- Revisor
- Nitschke AS
- Regnskapsfører
- Regnskapsringen Soon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 31 | 50 | |
| Rang | 11 656 | 15 515 | 10 234 | |
| Driftsmargin | 8,6 % | 2,3 % | 11,3 % | |
| Totalrentabilitet | 23,4 % | 6,4 % | 36,8 % | |
| Egenkapitalandel | 13,1 % | 20,1 % | 17,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,23 | 0,90 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,1 % | 17,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 92,0 MNOK | 76,2 MNOK | 89,5 MNOK |
| Driftsresultat | 8,0 MNOK | 1,7 MNOK | 10,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 8,0 MNOK | 1,7 MNOK | 10,6 MNOK |
| Årsresultat | 6,2 MNOK | 1,3 MNOK | 8,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 34,2 MNOK | 28,6 MNOK | 28,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 33,4 MNOK | 26,0 MNOK | 19,3 MNOK |
| Egenkapital | 4,5 MNOK | 5,7 MNOK | 4,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,3 MNOK | 5,6 MNOK | 4,8 MNOK |
| Sum gjeld | 29,7 MNOK | 22,8 MNOK | 24,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 27,9 MNOK | 21,2 MNOK | 21,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5526261.
Videre
Lignende selskaper
- Fosenhus AS indeks 32, nr. 15 505 · sammenlign
- Isachsen Transportservice AS indeks 32, nr. 15 506 · sammenlign
- Mustad Bygg AS indeks 32, nr. 15 507 · sammenlign
- Nordvest Miljø AS indeks 31, nr. 15 526 · sammenlign
- Boon Edam AS indeks 31, nr. 15 533 · sammenlign