Proteket AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 482 av 1 297 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 417 av 3 928 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Proteket AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 297 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,7 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 39,4 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 237 MNOK | 117 MNOK |
| Driftsmargin | 9,7 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 9,7 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 26,8 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 39,4 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,54 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 9,8 % | 7,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,83 MNOK | 2,89 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Proteket AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 297 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Proteket AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Proteket AS har score 58 for 2025, rang 1 417 av 3 928 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,7 % mot median 4,9 %. Konsistens: persentil 70 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 14 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,97 mot median 1,55.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,97 (median 1,55).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Proteket AS hadde en driftsmargin på 9,7 % og en egenkapitalandel på 39,4 % i 2025, og er nr. 1 417 av 3 928 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 32,6 % til 39,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 38 MNOK og 190 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 179 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 190 MNOK |
| P/B | 1,0 | 38 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,97 (median 1,55).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 50 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Proteket AS?
Driftsmarginen var 9,7 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,8 %.
Hvor solid er Proteket AS?
Egenkapitalandelen var 39,4 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 1,54 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Proteket AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,97 i 2025 (median 1,55). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Proteket AS i Industri?
Proteket AS er nr. 1 417 av 3 928 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 482 av 1 297. Omsetningen endret seg 9,8 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 5
- i 3 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 4
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 16. januar 2026 | Vestfold fylkeskommune | Rammeavtale Tanntekniske produkter og tjenester | 4,2 MNOK (rammeavtale) (3 delkontrakter) |
| 6. oktober 2025 | Universitetet i Oslo | Tanntekniske produkter og tjenester | 15,0 MNOK (rammeavtale) |
| 17. april 2024 | UNIVERSITETET I BERGEN | ANSK-23-0098 Rammeavtale tanntekniske tjenester og produkter | verdi ikke oppgitt |
| 19. oktober 2021 | Universitetet i Oslo | Tanntekniske produkter og tjenester | 0,9 MNOK |
| 5. oktober 2020 | Vestland fylkeskommune | Anskaffing protetikk til spesialistar i Vestland fylkeskommune | 4,6 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 974887754
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (32.500)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 130 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. juni 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandakerveien 138, 0484 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 2549009GT202TAQPLC85 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 53 | 58 | |
| Rang | 1 571 | 1 736 | 1 417 | |
| Driftsmargin | 8,2 % | 8,3 % | 9,7 % | |
| Totalrentabilitet | 21,1 % | 18,2 % | 26,8 % | |
| Egenkapitalandel | 37,2 % | 32,6 % | 39,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,40 | 0,97 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,7 % | 9,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 193,6 MNOK | 216,2 MNOK | 237,5 MNOK |
| Driftsresultat | 15,8 MNOK | 17,9 MNOK | 23,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 12,9 MNOK | 13,8 MNOK | 23,0 MNOK |
| Årsresultat | 10,0 MNOK | 10,8 MNOK | 17,9 MNOK |
| Finanskostnader | 5,0 MNOK | 6,5 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 85,0 MNOK | 111,8 MNOK | 96,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 46,0 MNOK | 63,3 MNOK | 54,5 MNOK |
| Egenkapital | 31,6 MNOK | 36,4 MNOK | 38,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 31,4 MNOK | 36,3 MNOK | 37,9 MNOK |
| Sum gjeld | 53,4 MNOK | 75,4 MNOK | 58,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 41,7 MNOK | 45,1 MNOK | 56,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6956238.
Videre
Lignende selskaper
- Dyrøy Betong AS indeks 58, nr. 1 405 · sammenlign
- Jaro AS indeks 58, nr. 1 411 · sammenlign
- Baker Brun Produksjon AS indeks 57, nr. 1 419 · sammenlign
- Østmøllene AS indeks 57, nr. 1 423 · sammenlign
- Stanges Gårdsprodukter AS indeks 57, nr. 1 428 · sammenlign