Acon AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 5,7 % |
| Resultatmargin | – | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | −13,9 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | 67,7 % | 37,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,50 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | – | 7,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score 2023–2025
- Acon AS
- Median: selskapene i samme sektor
Hva tallene sier
Acon AS hadde en egenkapitalandel på 67,7 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,3 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 5,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Acon AS?
Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −13,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Acon AS?
Egenkapitalandelen var 67,7 % i 2023 (median 37,2 %). Gjeldsgraden var 0,48 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Acon AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,50 i 2023 (median 1,49).
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Alver Bolig AS.
Alver Bolig AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Eiendom (2 selskaper), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 3 av 6 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 5 i alt. Bergen 5 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Sveåsen AS
- Underskudd
- 1 selskap: Sveåsen AS
- Endret 2024–2025
- 5 selskaper kom inn i konsernet, blant dem: Alver Bolig Utbygging AS, Sveåsen AS, Vestlundveien Blokk G AS, Acon AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Alver Bolig AS
-
Acon AS du er her
- Org.nr. 992095784
- Alver Bolig Utbygging AS
- Sveåsen AS
- Vestlundveien Blokk G AS
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 975362906
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Ansatte
- 5 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. september 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandgaten 9, 5013 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 30. november 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Alver Bolig AS (100 %)
Øverste eier: Alver Bolig AS
- Alver Bolig AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Alver Bolig AS
Utgått (selskaper): Walde Gruppen AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 8. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 35 | 41 | |
| Rang | – | 4 201 | 3 758 | |
| Driftsmargin | – | 5,4 % | 3,6 % | |
| Totalrentabilitet | −13,9 % | 4,4 % | 5,1 % | |
| Egenkapitalandel | 67,7 % | 18,9 % | 11,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,50 | 1,33 | 0,90 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 286,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 1,3 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 1,6 MNOK | 3,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 1,6 MNOK | 2,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 1,3 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 1,2 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 5251631.