Ravema AS

Org.nr. 975809617 · Drammen · Stiftet 1995 · 24 ansatte

Score · regnskapsår 2025

70av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 518 av 3 708 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 266 av 22 951 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Ravema AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 3 708 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,7 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 33,0 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter216 MNOK93 MNOK
Driftsmargin 7,7 % 3,0 % 80 %
Resultatmargin 7,9 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 28,0 % 11,6 % 86 %
Egenkapitalandel 33,0 % 30,0 % 55 %
Gjeldsgrad 2,03 2,24 53 %
Likviditetsgrad 1 1,40 1,39 51 %
Omsetningsvekst 33,2 % 6,1 % 87 %
Omsetning per ansatt8,99 MNOK5,07 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 70 gjør Ravema AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 708 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ravema AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Ravema AS har score 70 for 2025, rang 3 266 av 22 951 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 33,2 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,7 % mot median 3,0 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ravema AS hadde en driftsmargin på 7,7 % og en egenkapitalandel på 33,0 % i 2025, og er nr. 3 266 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 33 % og egenkapitalandelen falt fra 48,1 % til 33,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 22 MNOK og 135 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 13,2 MNOK 10,0 132 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 16,7 MNOK
minus netto gjeld −1,1 MNOK
8,0 135 MNOK
P/B Egenkapital: 22,2 MNOK 1,0 22 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet83 vekt 30 %
Soliditet54 vekt 25 %
Likviditet51 vekt 15 %
Vekst87 vekt 15 %
Konsistens70 vekt 15 %

Varighet: 65 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ravema AS?

Driftsmarginen var 7,7 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,0 %.

Hvor solid er Ravema AS?

Egenkapitalandelen var 33,0 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 2,03 (median 2,24).

Hvordan er likviditeten i Ravema AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2025 (median 1,39).

Hvordan står Ravema AS i Handel?

Ravema AS er nr. 3 266 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 518 av 3 708. Omsetningen endret seg 33,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
975809617
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.620)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
24 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
29. juni 1995 31 år i drift
Aksjekapital
1,00 MNOK
Forretningsadresse
Ilebergveien 3, 3011 DRAMMEN
Kommune
Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.ravema.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks586770
Rang7 9264 3913 266
Driftsmargin8,7 %7,1 %7,7 %
Totalrentabilitet46,6 %33,9 %28,0 %
Egenkapitalandel22,0 %48,1 %33,0 %
Likviditetsgrad 11,231,721,40
Omsetningsvekst–−22,3 %33,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter208,4 MNOK161,9 MNOK215,7 MNOK
Driftsresultat18,2 MNOK11,5 MNOK16,7 MNOK
Resultat før skatt17,7 MNOK12,8 MNOK17,0 MNOK
Årsresultat13,8 MNOK9,9 MNOK13,2 MNOK
Finanskostnader6,1 MNOK2,1 MNOK1,9 MNOK
Sum eiendeler50,9 MNOK43,8 MNOK67,3 MNOK
Omløpsmidler49,0 MNOK38,7 MNOK63,1 MNOK
Egenkapital11,2 MNOK21,1 MNOK22,2 MNOK
Opptjent egenkapital10,2 MNOK20,1 MNOK21,2 MNOK
Sum gjeld39,7 MNOK22,7 MNOK45,1 MNOK
Kortsiktig gjeld39,7 MNOK22,4 MNOK45,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6985046.

Lignende selskaper