Reine Handleri AS
Score · regnskapsår 2023
83av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 456 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 425 av 21 088 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Reine Handleri AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 12,0 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 74,1 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 12,0 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 12,1 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 16,6 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 74,1 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,26 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,47 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 83 gjør Reine Handleri AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Reine Handleri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Reine Handleri AS hadde en driftsmargin på 12,0 % og en egenkapitalandel på 74,1 % i 2023, og er nr. 1 425 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 94 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Reine Handleri AS?
Driftsmarginen var 12,0 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,6 %.
Hvor solid er Reine Handleri AS?
Egenkapitalandelen var 74,1 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Reine Handleri AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,26 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Reine Handleri AS i Handel?
Reine Handleri AS er nr. 1 425 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 456 av 6 803.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976001591
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 26 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. september 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Reineveien 84, 8390 REINE (MOSKENES)
- Kommune
- Moskenes rang 6–28 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 83 | 81 | |
| Rang | 1 425 | 574 | 612 | |
| Driftsmargin | 12,0 % | 12,8 % | 12,4 % | |
| Totalrentabilitet | 16,6 % | 21,1 % | 19,4 % | |
| Egenkapitalandel | 74,1 % | 83,3 % | 85,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,26 | 1,81 | 3,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 33,1 % | 7,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,2 MNOK | 16,3 MNOK | 17,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 2,1 MNOK | 2,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,1 MNOK | 10,1 MNOK | 11,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 3,0 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 6,8 MNOK | 8,4 MNOK | 10,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,7 MNOK | 8,3 MNOK | 9,9 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 4925219.
Videre
Lignende selskaper
- Arne Bjørnvold AS indeks 83, nr. 1 419 · sammenlign
- SN Bil AS indeks 83, nr. 1 427 · sammenlign
- Svela Trailer AS indeks 83, nr. 1 429 · sammenlign
- Fargehandelen Lofoten AS indeks 83, nr. 1 431 · sammenlign
- Lars Gaustad AS indeks 83, nr. 1 434 · sammenlign