Bygg Partner AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 4,0 % |
| Resultatmargin | – | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | −1,5 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 8,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 10,43 | 1,63 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Bygg Partner AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, årssnitt | 88,0 | 91,4 | 96,6 | 102,0 | 107,8 | 112,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +3,9 % | +5,7 % | +5,6 % | +5,8 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Bygg Partner AS hadde en egenkapitalandel på 8,8 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,3 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (41): Engineering/Construction.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,8 % (median 32,8 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bygg Partner AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Bygg Partner AS?
Egenkapitalandelen var 8,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 10,43 (median 1,63).
Hvordan er likviditeten i Bygg Partner AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,53 i 2025 (median 1,43).
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
13 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Karoline B AS.
Karoline B AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Forretningsmessig tjenesteyting (3 selskaper), Industri (1 selskap), Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap), Bygg og anlegg (1 selskap) 6 av 13 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 30 i alt. Giske 30 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 5 selskaper: Direktehandel AS, Dakark AS, Rensom Giske AS, Hjelpsom AS, Bygg Partner AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap gikk ut: Byggmann Molvær AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976271505
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Flyplassvegen 22, 6040 VIGRA (GISKE)
- Kommune
- Giske rang 5–19 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Karoline B AS (100 %)
Øverste eier: Karoline B AS
- Karoline B AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Karoline B AS
Utgått (selskaper): Blindheim Bygg AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | −3,1 % | −1,9 % | −1,5 % | |
| Egenkapitalandel | 10,3 % | 10,7 % | 8,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 1,82 | 1,53 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | – |
| Driftsresultat | −0,8 MNOK | −0,5 MNOK | −0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,4 MNOK | −1,2 MNOK | −1,1 MNOK |
| Skattekostnad | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | −1,1 MNOK | −0,9 MNOK | −0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 27,5 MNOK | 26,1 MNOK | 32,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 25,7 MNOK | 24,3 MNOK | 30,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 24,6 MNOK | 23,3 MNOK | 29,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 13,4 MNOK | 13,3 MNOK | 19,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7170651.