Ifront Karriere AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 28 av 63 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 402 av 885 · Undervisning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 18 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ifront Karriere AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 63 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,0 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 20,1 % (median 43,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 243 MNOK | 88 MNOK |
| Driftsmargin | 4,0 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 7,3 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 27,6 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 20,1 % | 43,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,98 | 1,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 26,2 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,68 MNOK | 1,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Ifront Karriere AS det bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (63 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ifront Karriere AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Ifront Karriere AS har score 52 for 2025, rang 402 av 885 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 26,2 % mot median 8,5 %. Lønnsomhet: persentil 69 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,0 % mot median 4,3 %.
Svakest: Soliditet: persentil 18 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 20,1 % mot median 43,1 %. Likviditet: persentil 37 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,16 mot median 1,32.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 26,2 % (median 8,5 %); likviditetsgrad 1 1,16 (median 1,32).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ifront Karriere AS hadde en driftsmargin på 4,0 % og en egenkapitalandel på 20,1 % i 2025, og er nr. 402 av 885 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 26 % og egenkapitalandelen falt fra 28,3 % til 20,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 154 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 154 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 85 MNOK |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 26,2 % (median 8,5 %); Likviditetsgrad 1 1,16 (median 1,32).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 18 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 54 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ifront Karriere AS?
Driftsmarginen var 4,0 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,6 %.
Hvor solid er Ifront Karriere AS?
Egenkapitalandelen var 20,1 % i 2025 (median 43,1 %). Gjeldsgraden var 3,98 (median 1,29).
Hvordan er likviditeten i Ifront Karriere AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2025 (median 1,32).
Hvordan står Ifront Karriere AS i Undervisning?
Ifront Karriere AS er nr. 402 av 885 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 28 av 63. Omsetningen endret seg 26,2 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 6
- i 4 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 185,0 MNOK
- 2 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 3
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 19. juni 2026 | ARBEIDS OG VELFERDSETATEN | Jobbklubb | 19,0 MNOK (rammeavtale) (2 delkontrakter) |
| 22. april 2025 | ARBEIDS- OG VELFERDSETATEN | Oppfølging: Karriereveiledning og jobbsøk - Oslo | 185,0 MNOK |
| 18. oktober 2024 | ARBEIDS- OG VELFERDSETATEN | Anskaffelse - Jobbsøkerkurs Vestland | verdi ikke oppgitt |
| 3. juli 2024 | ARBEIDS- OG VELFERDSETATEN | Anskaffelse av tiltaket oppfølging for NAV Vest-Viken | verdi ikke oppgitt (2 delkontrakter) |
| 22. juli 2021 | ARBEIDS- OG VELFERDSETATEN (NAV) | Kunngjøring av kontaktstildeling: Kurs i Toll og logistikk - NAV Øst-Viken | 9,5 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976377362
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.592)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 359 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. april 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Lilleakerveien 4A, 0283 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ifront-karriere.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 57 | 52 | |
| Rang | 391 | 344 | 402 | |
| Driftsmargin | 1,3 % | 2,8 % | 4,0 % | |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 35,0 % | 27,6 % | |
| Egenkapitalandel | 35,8 % | 28,3 % | 20,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,25 | 1,16 | |
| Omsetningsvekst | – | 34,0 % | 26,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 143,5 MNOK | 192,3 MNOK | 242,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 5,4 MNOK | 9,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 15,6 MNOK | 17,7 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 14,4 MNOK | 15,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 38,0 MNOK | 44,9 MNOK | 64,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 33,1 MNOK | 40,2 MNOK | 60,0 MNOK |
| Egenkapital | 13,6 MNOK | 12,7 MNOK | 13,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 13,3 MNOK | 12,3 MNOK | 12,6 MNOK |
| Sum gjeld | 24,4 MNOK | 32,2 MNOK | 51,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 24,4 MNOK | 32,2 MNOK | 51,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7100928.
Videre
Lignende selskaper
- Wang Toppidrett Oslo AS indeks 52, nr. 382 · sammenlign
- Seiersborg Videregående Skole Fredrikstad AS indeks 52, nr. 383 · sammenlign
- Lundeneset Vgs AS indeks 50, nr. 420 · sammenlign
- Kvs-Lyngdal AS indeks 50, nr. 432 · sammenlign
- Nhc Services AS indeks 50, nr. 441 · sammenlign