Romerike Elektro AS
Score · regnskapsår 2023
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 494 av 1 678 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 737 av 18 336 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Romerike Elektro AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 678 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −12,8 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 21,2 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 148 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | −12,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −12,8 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | −24,7 % | 12,1 % |
| Egenkapitalandel | 21,2 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,72 | 2,37 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 12,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,97 MNOK | 2,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Romerike Elektro AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 678 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Romerike Elektro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Romerike Elektro AS hadde en driftsmargin på −12,8 % og en egenkapitalandel på 21,2 % i 2023, og er nr. 15 737 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 16 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,8 % (median 4,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −12,8 % (median 4,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | – | mangler data, ikke med |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Romerike Elektro AS?
Driftsmarginen var −12,8 % i 2023, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −24,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Romerike Elektro AS?
Egenkapitalandelen var 21,2 % i 2023 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 3,72 (median 2,37).
Hvordan er likviditeten i Romerike Elektro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,32 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står Romerike Elektro AS i Bygg og anlegg?
Romerike Elektro AS er nr. 15 737 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 494 av 1 678.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976494881
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 75 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 14. mai 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Myrvangvegen 8, 2040 KLØFTA (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 21 | 22 | 35 | |
| Rang | 15 737 | 17 289 | 15 327 | |
| Driftsmargin | −12,8 % | −0,3 % | −2,0 % | |
| Totalrentabilitet | −24,7 % | −0,2 % | −2,9 % | |
| Egenkapitalandel | 21,2 % | 20,9 % | 31,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,26 | 1,55 | |
| Omsetningsvekst | – | −16,6 % | −5,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 147,5 MNOK | 123,0 MNOK | 116,9 MNOK |
| Driftsresultat | −18,9 MNOK | −0,4 MNOK | −2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −18,9 MNOK | −0,8 MNOK | −2,3 MNOK |
| Årsresultat | −14,7 MNOK | −0,8 MNOK | −1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 76,0 MNOK | 73,0 MNOK | 63,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 74,0 MNOK | 61,4 MNOK | 56,9 MNOK |
| Egenkapital | 16,1 MNOK | 15,3 MNOK | 19,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 59,9 MNOK | 57,7 MNOK | 43,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 56,1 MNOK | 48,8 MNOK | 36,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 4624329.
Videre
Lignende selskaper
- Kgc Norway AS indeks 22, nr. 15 694 · sammenlign
- Rmb- AS indeks 22, nr. 15 697 · sammenlign
- Minimaskin AS indeks 22, nr. 15 702 · sammenlign
- VARME & Bad AS indeks 22, nr. 15 703 · sammenlign
- Teft Entreprenør AS indeks 21, nr. 15 753 · sammenlign