Navalco AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 658 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 456 av 22 943 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Navalco AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 88,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 12,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 11,9 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 7,7 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 88,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,59 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −34,0 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Navalco AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Navalco AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Navalco AS har score 64 for 2025, rang 5 456 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 88,0 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 68 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,59 mot median 1,74.
Svakest: Vekst: persentil 7 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −34,0 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Navalco AS hadde en driftsmargin på 12,0 % og en egenkapitalandel på 88,0 % i 2025, og er nr. 5 456 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 23,1 % til 12,0 % og omsetningen falt med 34 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 7 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Navalco AS?
Driftsmarginen var 12,0 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,7 %.
Hvor solid er Navalco AS?
Egenkapitalandelen var 88,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,14 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Navalco AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,59 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Navalco AS i Handel?
Navalco AS er nr. 5 456 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 658 av 11 283. Omsetningen endret seg −34,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976574346
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.140)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. mai 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Hytten, Ridder Flemmings vei 36, 1397 NESØYA (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. november 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025:
10 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 1 utgåtte eiere).
Utgått (selskaper): Navico AS
Har eierandeler i: Koh Tan Resort AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 84 | 64 | |
| Rang | 2 227 | 472 | 5 456 | |
| Driftsmargin | 2,9 % | 23,1 % | 12,0 % | |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 18,9 % | 7,7 % | |
| Egenkapitalandel | 95,5 % | 86,0 % | 88,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,04 | 3,18 | 2,59 | |
| Omsetningsvekst | – | 100,3 % | −34,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 3,8 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,5 MNOK | 4,6 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 2,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,3 MNOK | 4,0 MNOK | 3,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,2 MNOK | 3,9 MNOK | 3,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7195637.
Videre
Lignende selskaper
- Flisespekteret AS indeks 64, nr. 5 451 · sammenlign
- Schei Fashion AS indeks 64, nr. 5 455 · sammenlign
- Protesekompaniet AS indeks 64, nr. 5 457 · sammenlign
- Bjørneleker AS indeks 64, nr. 5 462 · sammenlign
- Majorstuen Elektriske AS indeks 64, nr. 5 463 · sammenlign