MAGNE GITMARK & CO AS

Org.nr. 976625358 · Lillesand · Stiftet 1996 · 44 ansatte

Score · regnskapsår 2024

57av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 284 av 3 514 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 068 av 22 221 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

MAGNE GITMARK & CO AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 3 514 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,8 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 34,9 % (median 30,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter252 MNOK92 MNOK
Driftsmargin 3,8 % 2,9 % 59 %
Resultatmargin 2,4 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 10,5 % 11,8 % 45 %
Egenkapitalandel 34,9 % 30,2 % 58 %
Gjeldsgrad 1,87 2,23 57 %
Likviditetsgrad 1 1,51 1,40 57 %
Omsetningsvekst 12,7 % 5,1 % 73 %
Omsetning per ansatt5,73 MNOK4,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 57 gjør MAGNE GITMARK & CO AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 514 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • MAGNE GITMARK & CO AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

MAGNE GITMARK & CO AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på 34,9 % i 2024, og er nr. 8 068 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −4,3 % til 3,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 34 MNOK og 96 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 4,7 MNOK 10,0 47 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 9,5 MNOK
minus netto gjeld −20,0 MNOK
8,0 96 MNOK
P/B Egenkapital: 34,1 MNOK 1,0 34 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet52 vekt 30 %
Soliditet57 vekt 25 %
Likviditet57 vekt 15 %
Vekst73 vekt 15 %
Konsistens54 vekt 15 %

Varighet: 44 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er MAGNE GITMARK & CO AS?

Driftsmarginen var 3,8 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,5 %.

Hvor solid er MAGNE GITMARK & CO AS?

Egenkapitalandelen var 34,9 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 1,87 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i MAGNE GITMARK & CO AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,51 i 2024 (median 1,40).

Hvordan står MAGNE GITMARK & CO AS i Handel?

MAGNE GITMARK & CO AS er nr. 8 068 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 284 av 3 514. Omsetningen endret seg 12,7 % fra året før.

Konsernregnskap · 2025

31 av 100

Rang 203 av 247 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
252 MNOK
Driftsresultat, konsern
5 MNOK
Resultat før skatt, konsern
3 MNOK
Sum eiendeler, konsern
123 MNOK
Egenkapital, konsern
39 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2024)
Driftsmargin1,8 % –
Totalrentabilitet4,4 % –
Egenkapitalandel31,6 % –
Likviditetsgrad 11,51 –
Omsetningsvekst−10,5 % –

Konsernindeks tidligere år: 2023: 18 (423 av 464), 2024: 51 (134 av 275).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
3
Sum tildelt verdi siden 2024
5,7 MNOK
1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
29. september 2025 Rollag Kommune Leasing av rankevender 5,7 MNOK 34144000
27. juni 2025 Horisont Miljøpark Iks (25-63) Mobil kvern til RT-treverk og hageavfall 0,0 MNOK 42000000
26. juni 2024 Alta kommune Anskaffelse Spylevogn til kommunalteknikk Alta kommune 2025 verdi ikke oppgitt 34000000
16. juni 2021 Bir AS Kjøp av elektrisk kvern 4,3 MNOK (rammeavtale) 42000000
10. februar 2021 Returkraft AS Kontraktstildeling kvern for neddeling av farlig avfall 7,0 MNOK 71327000
4. desember 2019 Romerike Avfallsforedling IKS (ROAF) Kjøp av Stjernesikt 3,5 MNOK 43000000
22. juni 2018 Lofoten Avfallsselskap IKS Levering av avfallskvern 5,2 MNOK 42000000
21. desember 2017 Sirkula IKS Kjøp av rankevender for kompost 3,0 MNOK 42000000
23. november 2017 Avfallsservice AS Slamsuger 2017 3,4 MNOK 34144410
17. juli 2017 Rana kommune Kombinert spyle- og slamsugebil 4,6 MNOK 34144000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
976625358
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.630)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
44 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
22. mai 1996 30 år i drift
Aksjekapital
0,65 MNOK
Forretningsadresse
Fosselia 20, 4790 LILLESAND
Kommune
Lillesand rang 3–17 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300C80VQLTHWZTV03 fornyes 3. januar 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks325742
Rang15 9978 06815 001
Driftsmargin−4,3 %3,8 %2,4 %
Totalrentabilitet−8,3 %10,5 %6,2 %
Egenkapitalandel27,2 %34,9 %36,4 %
Likviditetsgrad 11,281,511,48
Omsetningsvekst–12,7 %−11,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter223,8 MNOK252,3 MNOK224,2 MNOK
Driftsresultat−9,7 MNOK9,5 MNOK5,4 MNOK
Resultat før skatt−12,6 MNOK6,1 MNOK4,7 MNOK
Årsresultat−9,9 MNOK4,7 MNOK3,6 MNOK
Finanskostnader3,7 MNOK4,1 MNOK1,5 MNOK
Sum eiendeler108,0 MNOK97,8 MNOK99,4 MNOK
Omløpsmidler94,3 MNOK91,5 MNOK91,1 MNOK
Egenkapital29,4 MNOK34,1 MNOK36,2 MNOK
Opptjent egenkapital24,1 MNOK28,8 MNOK30,9 MNOK
Sum gjeld78,6 MNOK63,7 MNOK63,2 MNOK
Kortsiktig gjeld73,9 MNOK60,7 MNOK61,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6294155.

Lignende selskaper