Jpc AS
Score · regnskapsår 2024
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 117 av 1 053 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 422 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 71 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Jpc AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 053 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 15,4 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 53,0 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 15,4 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 15,7 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 48,6 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | 53,0 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,89 | 1,68 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 1,9 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,65 MNOK | 1,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Jpc AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 053 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Jpc AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Jpc AS hadde en driftsmargin på 15,4 % og en egenkapitalandel på 53,0 % i 2024, og er nr. 422 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 26 MNOK |
| P/B | 2,6 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 71 | vekt 25 % |
| Likviditet | 64 | vekt 15 % |
| Vekst | 35 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Jpc AS?
Driftsmarginen var 15,4 % i 2024, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 48,6 %.
Hvor solid er Jpc AS?
Egenkapitalandelen var 53,0 % i 2024 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 0,89 (median 1,68).
Hvordan er likviditeten i Jpc AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,64 i 2024 (median 1,33).
Hvordan står Jpc AS i Informasjon og kommunikasjon?
Jpc AS er nr. 422 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 117 av 1 053. Omsetningen endret seg 1,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 976627199
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. november 2024
- Stiftet
- 1. juli 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Olaf Helsets vei 5, 0694 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.jpc.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 51,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 49 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 0 utgåtte eiere).
Har eierandeler i: Agdir Drift AS (2 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 79 | 69 | 64 | |
| Rang | 286 | 422 | 667 | |
| Driftsmargin | 17,0 % | 15,4 % | 12,0 % | |
| Totalrentabilitet | 53,3 % | 48,6 % | – | |
| Egenkapitalandel | 52,9 % | 53,0 % | 52,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,64 | 1,65 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,9 % | 0,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20,8 MNOK | 21,2 MNOK | 21,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,5 MNOK | 3,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,6 MNOK | 3,3 MNOK | – |
| Skattekostnad | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | – |
| Årsresultat | 2,8 MNOK | 2,6 MNOK | 2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 6,7 MNOK | 6,8 MNOK | 7,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,6 MNOK | 5,3 MNOK | 5,5 MNOK |
| Egenkapital | 3,5 MNOK | 3,6 MNOK | 3,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,4 MNOK | 3,5 MNOK | 3,5 MNOK |
| Sum gjeld | 3,1 MNOK | 3,2 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 3,2 MNOK | 3,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5502169.
Videre
Lignende selskaper
- Thelma Biotel AS indeks 69, nr. 418 · sammenlign
- Vol Vesterålen Online AS indeks 69, nr. 419 · sammenlign
- Neas IT AS indeks 69, nr. 420 · sammenlign
- Avisa Nordhordland AS indeks 69, nr. 424 · sammenlign
- Norsk E-Helse AS indeks 69, nr. 428 · sammenlign