All-Rør AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 989 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 665 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
All-Rør AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,4 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 50,9 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −0,4 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −0,6 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −0,7 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 50,9 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,97 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,66 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 0,0 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,64 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør All-Rør AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- All-Rør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
All-Rør AS har score 49 for 2025, rang 10 665 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 87 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,66 mot median 1,48. Soliditet: persentil 73 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 50,9 % mot median 34,1 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 19 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,4 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,0 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,6 % (median 4,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −0,4 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
All-Rør AS hadde en driftsmargin på −0,4 % og en egenkapitalandel på 50,9 % i 2025, og er nr. 10 665 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 7,0 % til −0,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,6 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,4 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 19 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er All-Rør AS?
Driftsmarginen var −0,4 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er All-Rør AS?
Egenkapitalandelen var 50,9 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,97 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i All-Rør AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,66 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står All-Rør AS i Bygg og anlegg?
All-Rør AS er nr. 10 665 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 989 av 5 557. Omsetningen endret seg 0,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 978653677
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. mai 1997 29 år i drift
- Aksjekapital
- 0,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Bruksenhetsnummer H0118, Nordsetvegen 454, 7540 KLÆBU (TRONDHEIM)
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Rikke Løvlie Westvold
- Styrets leder
- Tommy Svendsen
- Styremedlem
- Stein Olav Westvold
- Varamedlem
- Rikke Løvlie Westvold
- Revisor
- ES Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Alpha Økonomi AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 70 | 49 | |
| Rang | 8 543 | 2 972 | 10 665 | |
| Driftsmargin | −1,4 % | 7,0 % | −0,4 % | |
| Totalrentabilitet | −4,6 % | 21,4 % | −0,7 % | |
| Egenkapitalandel | 51,3 % | 52,0 % | 50,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,93 | 2,00 | 2,66 | |
| Omsetningsvekst | – | 29,9 % | 0,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,1 MNOK | 13,1 MNOK | 13,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,8 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,9 MNOK | 4,4 MNOK | 4,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,7 MNOK | 4,2 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 2,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 2,1 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6463655.
Videre
Lignende selskaper
- Byggfirma Lintho og Skogli AS indeks 49, nr. 10 661 · sammenlign
- Karstein Kristiansen Eiendom AS indeks 49, nr. 10 662 · sammenlign
- Pietaris AS indeks 49, nr. 10 671 · sammenlign
- Snekkeriet Verdal AS indeks 49, nr. 10 672 · sammenlign
- Opsal og Fjelnset AS indeks 49, nr. 10 676 · sammenlign