MALERMESTER TALSETH & Husby AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 598 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 914 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
MALERMESTER TALSETH & Husby AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 52,9 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 6,8 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 12,3 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 52,9 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,89 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,13 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −12,7 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,03 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør MALERMESTER TALSETH & Husby AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- MALERMESTER TALSETH & Husby AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
MALERMESTER TALSETH & Husby AS har score 61 for 2025, rang 5 914 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,13 mot median 1,48. Soliditet: persentil 75 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 52,9 % mot median 34,1 %.
Svakest: Vekst: persentil 20 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −12,7 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
MALERMESTER TALSETH & Husby AS hadde en driftsmargin på 6,8 % og en egenkapitalandel på 52,9 % i 2025, og er nr. 5 914 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 0,8 % til 6,8 % og egenkapitalandelen falt fra 60,8 % til 52,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 24 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 20 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er MALERMESTER TALSETH & Husby AS?
Driftsmarginen var 6,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,3 %.
Hvor solid er MALERMESTER TALSETH & Husby AS?
Egenkapitalandelen var 52,9 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,89 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i MALERMESTER TALSETH & Husby AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,13 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står MALERMESTER TALSETH & Husby AS i Bygg og anlegg?
MALERMESTER TALSETH & Husby AS er nr. 5 914 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 598 av 5 557. Omsetningen endret seg −12,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 979123949
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 30 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 10. februar 1997 29 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sverre Svendsens veg 38, 7056 RANHEIM (TRONDHEIM)
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.talsethoghusby.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 65 | 59 | 61 | |
| Rang | 5 114 | 6 464 | 5 914 | |
| Driftsmargin | 4,4 % | 0,8 % | 6,8 % | |
| Totalrentabilitet | 9,0 % | 2,0 % | 12,3 % | |
| Egenkapitalandel | 50,9 % | 60,8 % | 52,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,92 | 2,50 | 2,13 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,6 % | −12,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35,9 MNOK | 35,3 MNOK | 30,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,6 MNOK | 0,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 0,3 MNOK | 2,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 0,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,5 MNOK | 15,0 MNOK | 17,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,8 MNOK | 13,0 MNOK | 16,1 MNOK |
| Egenkapital | 8,9 MNOK | 9,1 MNOK | 9,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,8 MNOK | 9,0 MNOK | 9,0 MNOK |
| Sum gjeld | 8,6 MNOK | 5,9 MNOK | 8,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,2 MNOK | 5,2 MNOK | 7,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 6776616.
Videre
Lignende selskaper
- Fst Bygg AS indeks 61, nr. 5 913 · sammenlign
- Byggmester Svenn Storum AS indeks 61, nr. 5 915 · sammenlign
- Knut S Løften Maskin AS indeks 61, nr. 5 917 · sammenlign
- Asker Lås AS indeks 61, nr. 5 918 · sammenlign
- Viken Strøm AS indeks 61, nr. 5 919 · sammenlign