Mmc First Process AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 278 av 315 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 221 av 3 929 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mmc First Process AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 315 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,4 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 21,6 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 097 MNOK | 1 143 MNOK |
| Driftsmargin | −0,4 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | −3,0 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | 0,3 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 21,6 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,63 | 1,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 65,2 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 4,17 MNOK | 6,01 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Mmc First Process AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (315 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Mmc First Process AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Mmc First Process AS har score 32 for 2025, rang 3 221 av 3 929 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 65,2 % mot median 7,2 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 11 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,4 % mot median 6,2 %. Konsistens: persentil 25 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3,0 % (median 6,5 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −0,4 % (median 6,2 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 65,2 % (median 7,2 %); likviditetsgrad 1 1,02 (median 1,31).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Mmc First Process AS hadde en driftsmargin på −0,4 % og en egenkapitalandel på 21,6 % i 2025, og er nr. 3 221 av 3 929 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 65 % og driftsmarginen steg fra −8,5 % til −0,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 109 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 109 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,0 % (median 6,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,4 % (median 6,2 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 65,2 % (median 7,2 %); Likviditetsgrad 1 1,02 (median 1,31).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 26 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mmc First Process AS?
Driftsmarginen var −0,4 % i 2025, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Mmc First Process AS?
Egenkapitalandelen var 21,6 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 3,63 (median 1,99).
Hvordan er likviditeten i Mmc First Process AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Mmc First Process AS i Industri?
Mmc First Process AS er nr. 3 221 av 3 929 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 278 av 315. Omsetningen endret seg 65,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 979329903
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (28.930)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 263 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. oktober 1997 29 år i drift
- Aksjekapital
- 3,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Mjølstadnesvegen 21, 6092 FOSNAVÅG (HERØY)
- Kommune
- Herøy (Møre og Romsdal) rang 5–23 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 213800LFRBASZDG7ZA78 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Eqva ASA (Norge)
- Øverste morselskap
- Havila Holding AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Mmcfp Holding AS (100 %)
Øverste eier: Mmcfp Holding AS
- Mmcfp Holding AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 5 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Mmcfp Holding AS
Utgått (selskaper): Erle Invest AS, Havila Holding AS, Mmc First Process AS
Har eierandeler i: Hima Seafood AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 19 | 32 | |
| Rang | 2 638 | 3 614 | 3 221 | |
| Driftsmargin | 2,7 % | −8,5 % | −0,4 % | |
| Totalrentabilitet | 8,1 % | −12,7 % | 0,3 % | |
| Egenkapitalandel | 22,6 % | 22,9 % | 21,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,18 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | −31,3 % | 65,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 966,3 MNOK | 663,9 MNOK | 1 096,9 MNOK |
| Driftsresultat | 25,9 MNOK | −56,1 MNOK | −4,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 15,6 MNOK | −62,0 MNOK | −32,8 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 12,5 MNOK | −47,9 MNOK | −29,2 MNOK |
| Finanskostnader | 22,5 MNOK | 10,5 MNOK | 34,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 469,7 MNOK | 406,6 MNOK | 504,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 405,7 MNOK | 292,1 MNOK | 336,5 MNOK |
| Egenkapital | 106,1 MNOK | 93,2 MNOK | 108,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 61,5 MNOK | 48,5 MNOK | 64,3 MNOK |
| Sum gjeld | 363,7 MNOK | 313,5 MNOK | 395,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 279,2 MNOK | 248,1 MNOK | 330,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7080984.
Videre
Lignende selskaper
- Moelven Wood AS indeks 32, nr. 3 183 · sammenlign
- Øveraasen AS indeks 32, nr. 3 199 · sammenlign
- Saferoad Traffic AS indeks 32, nr. 3 202 · sammenlign
- Fiven Norge AS indeks 32, nr. 3 217 · sammenlign
- Fatland Oslo AS indeks 31, nr. 3 260 · sammenlign