Stac AS

Org.nr. 979980833 · Sør-Varanger · Stiftet 1998

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 28. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 59,4 % 2,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 59,4 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 8,1 % 5,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 86,1 % 34,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,16 1,23 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,21 1,76 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst 69,1 % 2,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Stac AS hadde en egenkapitalandel på 86,1 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 39,9 % til 59,4 % og omsetningen økte med 69 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,0 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
8,0 2 MNOK
P/B Egenkapital: 2,1 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,21 (median 1,76).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 69,1 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 0,21 (median 1,76).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Stac AS?

Driftsmarginen var 59,4 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,1 %.

Hvor solid er Stac AS?

Egenkapitalandelen var 86,1 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,16 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Stac AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,21 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
979980833
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.559)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
15. juni 1998 28 år i drift
Aksjekapital
0,30 MNOK
Forretningsadresse
Dr Wesselsg 13-15, 9900 KIRKENES (SØR-VARANGER)
Kommune
Sør-Varanger rang 3–7 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 4. desember 2018
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin39,9 %59,4 %64,8 %
Totalrentabilitet3,3 %8,1 %9,2 %
Egenkapitalandel82,2 %86,1 %86,7 %
Likviditetsgrad 10,140,211,20
Omsetningsvekst–69,1 %12,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,2 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,4 MNOK2,4 MNOK2,6 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Egenkapital1,9 MNOK2,1 MNOK2,3 MNOK
Opptjent egenkapital1,6 MNOK1,8 MNOK2,0 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 5791599.