Teknikk AS
Score · regnskapsår 2025
19av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 529 av 3 705 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 181 av 22 942 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Teknikk AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 705 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −11,0 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 13,1 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 150 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | −11,0 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −13,4 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | −16,8 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 13,1 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 6,62 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,77 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 29,6 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,06 MNOK | 5,07 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 19 gjør Teknikk AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 705 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Teknikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Teknikk AS har score 19 for 2025, rang 21 181 av 22 942 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 29,6 % mot median 6,1 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 2 mot sammenlignbare, driftsmargin −11,0 % mot median 3,0 %. Likviditet: persentil 3 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,77 mot median 1,39.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,77 (median 1,39).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −13,4 % (median 2,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −11,0 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Teknikk AS hadde en driftsmargin på −11,0 % og en egenkapitalandel på 13,1 % i 2025, og er nr. 21 181 av 22 942 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −24,1 % til −11,0 % og omsetningen økte med 30 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,77 (median 1,39).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −13,4 % (median 2,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,0 % (median 3,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 29,6 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 0,77 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 8 | vekt 15 % |
Varighet: 14 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Teknikk AS?
Driftsmarginen var −11,0 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −16,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Teknikk AS?
Egenkapitalandelen var 13,1 % i 2025 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 6,62 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Teknikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,77 i 2025 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Teknikk AS i Handel?
Teknikk AS er nr. 21 181 av 22 942 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 529 av 3 705. Omsetningen endret seg 29,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980079600
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 49 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 10. juni 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 10,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Holmaveien 21, 1339 VØYENENGA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.teknikk.no
- LEI
- 254900ADIMCP22QTG036 fornyes 12. februar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Maxbo AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Maxbo AS (100 %)
Øverste eier: Løvenskiold-Vækerø AS
Eieren: flertallseieren Maxbo AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Maxbo AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 15 | 9 | 19 | |
| Rang | 19 265 | 21 737 | 21 181 | |
| Driftsmargin | −15,5 % | −24,1 % | −11,0 % | |
| Totalrentabilitet | −24,0 % | −29,0 % | −16,8 % | |
| Egenkapitalandel | 22,9 % | 16,3 % | 13,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 0,84 | 0,77 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,5 % | 29,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 140,3 MNOK | 115,7 MNOK | 150,0 MNOK |
| Driftsresultat | −21,7 MNOK | −27,9 MNOK | −16,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −25,4 MNOK | −31,5 MNOK | −20,1 MNOK |
| Skattekostnad | −5,6 MNOK | −6,9 MNOK | −4,4 MNOK |
| Årsresultat | −19,8 MNOK | −24,6 MNOK | −15,7 MNOK |
| Finanskostnader | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 89,9 MNOK | 95,5 MNOK | 96,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 56,6 MNOK | 67,4 MNOK | 64,6 MNOK |
| Egenkapital | 20,6 MNOK | 15,5 MNOK | 12,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 69,3 MNOK | 80,0 MNOK | 83,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 69,3 MNOK | 80,0 MNOK | 83,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7240640.
Videre
Lignende selskaper
- Autocirc Vestby AS indeks 19, nr. 21 159 · sammenlign
- Tom Fossheim AS indeks 19, nr. 21 169 · sammenlign
- Eureca Engros AS indeks 19, nr. 21 180 · sammenlign
- A-Møbler AS indeks 19, nr. 21 194 · sammenlign
- Saga Seafood AS indeks 19, nr. 21 203 · sammenlign